Vali Funda Kocabıyık köylerde çok seviliyor

Vali Funda Kocabıyık, Merkez Bozkuş, Ortaköy ve Göğem köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNCEL 25.02.2019, 10:47

Vali Funda Kocabıyık köylerde çok seviliyor

Vali Funda Kocabıyık, Merkez Bozkuş, Ortaköy ve Göğem köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNCEL 25.02.2019, 10:47
Vali Funda Kocabıyık köylerde çok seviliyor

Vali Funda Kocabıyık, ilk olarak Bozkuş köyünü ziyaret etti. Köye gelişinde Köy Muhtarı Burhan Bağ tarafından karşılanan Vali Funda Kocabıyık, İlk olarak Bozkuş İlkokulunu ve Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet etti. 

Öğrencilerle sohbetinin ardından okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Funda Kocabıyık, okuldaki eğitim ve öğretimle ilgili bilgi aldı. 

Okul ziyaretinin ardından köydeki çok amaçlı salonda vatandaşlarla bir araya gelen Vali Funda Kocabıyık, sohbet ederek vatandaşların talepleri ve sorunları dinledi.

Bozkuş köyü ziyaretinin ardından Göğem köyüne geçen Vali Funda Kocabıyık, köye gelişinde Muhtar Yalçın Cakcak ve köy halkı tarafından karşılandı. Köyde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve sorunlarını dinleyen Vali Funda Kocabıyık, Göğem Gölet’ine geçerek, Göğem Zafer Tabiat Parkı projesiyle ilgili incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi aldı.  

Göğem Gölet’indeki incelemelerinin ardından son olarak Ortaköy’ü ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık, köy meydanında Muhtar Ali Berber ve vatandaşlar tarafından karşılandı. 

Yapılan yatırım ve hizmetleri yerinde görmek ve varsa sorunlara daha hızlı çözüm yolları bulabilmek amacıyla köy ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini belirten Vali Funda Kocabıyık, “Her hafta üç köyümüzü ziyaret etmeye gayret gösteriyoruz. Uşak’taki görevime başladığım günden bu yana yaptığımız köy ziyaretlerimizde, devletimizin gerek merkezi yönetim olarak gerekse İl Özel İdaremiz kanalıyla, birçok sorunu kökünden çözdüğünü görmek mutluluk verici” dedi. 

Köy ziyaretleri sırasında Vali Funda Kocabıyık’a, Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar ve ilgili kurum  müdürleri eşlik etti.

Yorumlar (0)