Vali Demir, öğrencilerle jandarmayı ziyarete gitti

Uşak Valisi Salim Demir ortaokul öğrencileriyle birlikte gittiği  İl Jandarma Komutanlığında askerlerle yemek yedi. 
Vali Demir, öğrencilerle jandarmayı ziyarete gitti

Vali Demir, Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ile birlikte Uşak İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek vatani görevini yapan askerlerle bir araya geldi.

Öğle yemeğinde askerlerle birlikte yemek yiyen Vali Demir, askerler ve öğrenciler bir süre sohbet etti. 

Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Demir, Türk milleti için askerliğin vatan borcu olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Biz büyük ve güçlü bir devletiz. Ancak, unutmayalım ki bize düşmanlık besleyen ülkeler ve onların maşaları içimizdeki hainler boş durmuyor, ülkemize karşı her türlü saldırıyı gerçekleştiriyorlar. Bu nedenledir ki vatanımızı sevmemiz, vatanımızı korumamız gerekir. Vatanı korumak da sadece asker ve polisimizin değil hepimizin öncelikli görevidir.

Siz öğrencilere düşen, vatanı sevmenin yanında düşmanlarımızı iyi tanımanız, her konuda milli olmaya yönelmeniz, FETÖ ve PKK gibi alçak terör örgütlerine asla ve asla meydan bırakmamanız, onlara karşı uyanık olmanız gerekir. Atalarımızın kanı ile kazanılan bu vatan, sizlerin vatan sevgisi ile göstereceğiniz azimli çalışmalarla her geçen gün daha da yükselecektir."

Vali Salim Demir, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı  Albay Yalçın Baysal, öğrenciler ve askerler hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.