Uyarıların ardı arkası kesilmedi! Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Çanakkale..

Sabah erken saatlerde Meteoroloji tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Aktarılan son habere göre uyarıların ardı arkası kesilmezken, uyarı yapılan iller de tek tek sıralandı. İşte MGM’nin güncel hava durumu..
Uyarıların ardı arkası kesilmedi! Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Çanakkale..

Türkiye sıcak yaz günlerinden birden yağışlı sonbahar günlerine geçiyor. Durum böyle olunca da güncel hava durum tahminleri de sık sık araştırılıyor. 29 Eylül meteoroloji günel hava durum raporu şu şekilde..

YAĞIŞLARIN ETKİLİ OLACAĞI İLLER

Meteoroloji’nin yaptığı açıklamaya göre bugünün hava durumuna ilişkin yağış alacak bölgeler şu şekilde belirtildi:

“Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Burdur, Eskişehir, Erzincan, Kars ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın batı, Antalya'nın iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Balıkesir ve Bursa’nın kuzey kesimleri ile İstanbul'un Anadolu Yakası'nın doğusu, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor”

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin altına düşeceği ve ara ara rüzgarın orta şiddette esebileceği belirtildi.

UYARILARIN ARDI ARKASI KESİLMEDİ

Meteoroloji, açıklamasının devamında uyarılarını da sıraladı. Özellikle Balıkesir ve Bursa için yapılan açıklamada yağışların sert olacağı ifade edilirken, yağışların, Balıkesir ve Bursa’nın kuzey kesimleri ile İstanbul'un Anadolu Yakası'nın doğusu, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar) dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.