Uşak Üniversitesi'nde "Yüzyıllık İşgalin Adı Kudüs" konferansı

Uşak Üniversitesi Bir Eylül Yerleşkesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki konferansa konuşmacı olarak katılan Bülent Deniz, Kudüs ve Filistin’in tarihsel sürçte nasıl kaybedildiğini anlattı.
Uşak Üniversitesi'nde "Yüzyıllık İşgalin Adı Kudüs" konferansı

Kudüs'ün İslam dünyası için önemine değinen Deniz, ABD Başkanı Donald Trump tarafından İsrail’in başkenti olarak tanınmasına tepki göstererek İslam dünyasına birlik beraberlik çağrısında bulundu.

Haçlı Seferleri'nden bu yana bölgede yaşananlara dikkat çeken Deniz, " Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Doğu Kudüs'ün Filistin’in başkenti olduğunu açıkladı. Kudüs yolunda güçlü olalım. Kardeş olalım. Kudüs kurtulsun diyoruz. Tüm ayrılıkları bir tarafa bırakmalıyız. Bir araya gelmeli, ayak oyunlarına gelmemeliyiz. Anadolu dimdik ayakta durmak zorunda. 15 Temmuz’da hep beraber, birlik içinde ayakta kaldık. Bu ruhla devam etmeliyiz. Kardeş olmazsak, bizi Suriye, Irak gibi bölecek olan güçler var. Son olarak Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya mutlaka gidelim”dedi. 

Konferansı Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Saim Savaş, protokol üyeleri, davetliler, akademik ve idari personel ile öğrenciler izledi.