Uşak'ta fener alayı yürüyüşü! 30 Ağustos coşkusu sokaklara taştı!

Uşak’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı gün boyu yapılan etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Gün sonunda fener alayı yürüyüşü gerçekleştirilen Uşak’ta renkli görüntüler ortaya çıktı.
Uşak'ta fener alayı yürüyüşü! 30 Ağustos coşkusu sokaklara taştı!

Türkiye’nin 81 ilinde 30 Ağustos Zafer Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Uşak’ta da gün boyu .eşitli etkinliklerle bu anlamlı günün kutlaması yapıldı. Kutlama törenlerinde kentte birlik ve beraberliğin yanında büyük bir coşkunun olduğu görüldü.

FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI!

Uşak’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşen fener alayı ile devam etti.

aw019716-04.jpg

Uşak’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümünde bir dizi program gerçekleşti. Program çerçevesinde akşam saat 21.30’da Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ve binlerce vatandaşın katılımıyla “Fener Alayı” yürüyüşü gerçekleşti.

aw019716-05.jpg

Ata Park Meydanı’ndan başlayan kortej, Zübeyde Hanım Caddesi üzerinden kentin en işlek caddesi olan İsmet Paşa Caddesi’nin girişindeki 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda son buldu.

aw019716-15.jpg

Etkinlik, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam ederken, Uşak Belediyesi’nin hazırlamış olduğu havai fişek gösterisiyle son buldu.

aw019716-16.jpg

Uşak’ta gerçekleşen Fener Alayı yürüyüşünde oldukça renkli görüntüler ortaya çıktı. Vatandaşlar Türk bayrakları ile yürüyüşe katılırken en küçüğünden en büyüğüne kadar 30 Ağustos coşkusu yaşandı.