Uşak’ta 20 bin metrekare alana yeni bir park müjdesi

Uşak Belediyesi’nin yeşil Uşak seferberliği kapsamında birçok noktada devam eden park yapım ve yeşillendirme çalışmalarına bir yenisi de Dikilitaş’ta eklendi.

Uşak’ta 20 bin metrekare alana yeni bir park müjdesi

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Uşak’ın Dikilitaş Mahallesi’nde dev bir parkın müjdesini verdi. Başkan Nurullah Cahan görüşmelerin devam ettiğini ve 20 bin metrekarelik bir yeşil alanın kente kazandırılacağını belirtti. İlk adım olarak devralınan bir kısım üzerinde park çalışmasının başlatıldığını paylaşarak Dikilitaş’ın yeşil alan ihtiyacının karşılanacağını vurguladı.

"Dikilitaş yeni parkı için geri sayıma başladı"

Teşkilat mensupları ve vatandaşlarla birlikte İl Özel İdaresi’nin arka kısmında yapımı başlayan yeni park çalışmasındaki son durumu yerinde inceleyen Başkan Nurullah Cahan, alanda hâlihazırda yetişkin ağaçların bulunduğunu belirterek, “Şu an burada arkadaşlarımız çevre düzenlemeleri yapıyor. İnşallah önümüzdeki bir aya kadar burada çocuk oyun grupları, bayanlar için jimnastik aletleri, yürüyüş parkurları ve oturma bankları ile birlikte yeni parkı hizmete sunacağız. Bu konuda yardımcı olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” açıklamalarında bulundu.

 


“Surda gedik açıldı, ilk kısım için çalışma başladı”

Dev parkın yapılması planlanan bölge içerisinde hazineye, İl Özel İdaresine ve Karayollarına ait yerlerin bulunduğunu belirten Başkan Cahan, toplamda 60 bin metrekarelik bir alan olduğunu paylaştı. Şu an çalışma yapılan alanın ilk adım olduğunu paylaşan ve surda bir gedik açıldığı benzetmesini yapan Cahan, devamında yapılacak çalışmaya işaret etti. Karayolları Genel Müdürlüğü ile görüşmelerin sürdüğünü, 25. Şube Şefliği’ni çevreyolu kenarına taşımayı istediklerini söyleyen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Böylelikle Karayollarının taşınmasıyla ortaya çıkan yaklaşık 20 bin metrekarelik alanı Dikilitaş’a, Ünalan’a ve Kemalöz Mahallemize hediye ederek, halkımıza güzel bir meydan kazandıracağız.” diye konuştu. Şehrin çeşitli noktalarında yeşil alan için çalışmalar yapıldığını paylaştı.

"Nacar: Bölgenin buna ihtiyacı vardı"

Dikilitaş’a kazandırılan parkın önemine değinen İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, “Burası İl Özel İdaresi’nin ve hazinenin yeriydi. Dikilitaş’ın gerçekten bir parka ihtiyacı vardı. Bu mini parkla başlıyoruz. Biraz evvel Sayın Başkanımızın belirttiği gibi Karayolları bitişiğimizde. Farklı bir bölgeye taşındığında burası artık Dikilitaş’ın nefes alacağı, ferahlayacağı çocukların oyun oynayacağı ve herkesin dinleneceği bir ortam olacak İnşallah. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini paylaştı.

Çalışmayı yeşil Uşak seferberliğinin yeni adımı olarak nitelendiren ve bölgenin saklı bir cennet olduğunu dile getiren Kadın Kolları mensubu Safinaz Yaşar ise, alanın dört dörtlük bir yapıya sahip olduğunu, Uşak Belediyesi’nin bu güzelliği ortaya çıkarttığını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman
Süleyman - 9 ay Önce

Uşak'tan 3 km dışarı çık her yer park alanı

ASPAVA
ASPAVA - 9 ay Önce

BİZ DİKİLİTAŞ HALKI OLARAK İLK ÖNCE OTOPARK SORUNUNU HALLEDİLMESİNDEN YANAYIZ KALDIRIMLARDDA YOLLARDA YÜRÜYECEK YER ALAN KALMADI İLK ÖNCE OTOPARK OTOPARK İLLAKİ OTOPARK

Celal orel
Celal orel - 9 ay Önce

Birde oto parkları düşünseniz kaldırımlarda insanlar yürümüyor artık otomobiller park ediliyor

Yılmaz aribali
Yılmaz aribali - 9 ay Önce

En kısa zamanda belediye imarına giren cevrekoyunun alt yapı şu yol elektrik doğalgaz telefon ve çevre düzenlemelerinin yapılmasını bi vatandaş olarak rica ediyorum

Yildiz
Yildiz - 9 ay Önce

Kesinlikle otopark sorununa bir an once cozum bulunmali . Bebekli bir anne olarak bebek arabasini kullanabilecegimiz kaldirim yok. Her yerde arabalar park etmis durumda .

Fatih karasahin
Fatih karasahin - 9 ay Önce

Oncelikle usagin oto park sorunu var her park bahce trafik oyuzden cok berbattt

Nermin çuhadar
Nermin çuhadar - 9 ay Önce

Kaldıfımlara park edilen araçlara da acil çözüm istiyoruz yaya olarak yol ortalarında yürüyoruz can güvenliğimiz yok,kaldırımlar otopark olarak kullanılıyor