Uşaklı Üsteğmen'i şehit eden terörist öldürüldü!

2016 yılında Çukurca’da 6 askerimizin şehit olduğu bölgeye destek için giden kobra helikopteri füzeyle düşürerek Uşaklı Kara Pilot Üsteğmen Müjdat Kerem Şahan ve Kara Pilot Üsteğmen Burak Bikebahşi’nin şehit olmasına neden olan terörist, Diyarbakır’daki çatışmada öldürüldü.
Uşaklı Üsteğmen'i şehit eden terörist öldürüldü!

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesi Gözebaşı Köyü kırsalında 26 Eylül tarihinde PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 5 terörist öldürüldü. Çatışmada öldürülen bir teröristin 13 Mayıs 2016 tarihinde Hakkari’nin Çukurca ilçesinde Kobra helikopteri füzeyle düşürdüğü iddia edilen Torhildan Derwiş kod adlı Müjdat Taşdemir olduğu öğrenildi.

13 Mayıs 2016'da Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki üs bölgesine teröristler tarafından saldırı düzenlenmiş, saldırı sonucunda 6 askerimiz şehit düşmüştü. Destek amaçlı bölgeye gönderilen kobra helikopterin düşmesi sonucunda da Kara PilotÜsteğmen Burak Bikebahşi ve 36 yaşındaki Kara Pilot Üsteğmen Müjdat Kerem Şahan şehit olmuştu. TSK'dan yapılan ilk açıklamada helikopterin teknik bir arızadan dolayı düştüğü açıklanmış, ancak daha sonra yapılan araştırmanın ardından füzeyle düşürülmüş olabileceği duyurulmuştu.

Olaydan sonra terör örgütü pkk helikopteri düşüren teröristin füzeyi fırlattığı görüntüleri yayınlayarak saldırıyı üstlenmişti. Görüntülerde Rus yapımı SAM Strela SA-2 füzesiyle kobra tipi helikopterin düşürülme anı yer alıyordu.

İlgili Haberler