Uşaklı Aşçılar Çanakkale'ye Uğurlandı

Uşak Belediyesi ile Uşak Aşçılar ve Lokantacılar Esnaf Odası ortaklığında düzenlenen ve kentteki aşçıları kapsayan Çanakkale gezisi Uşak'tan start aldı.
Uşaklı Aşçılar Çanakkale'ye Uğurlandı

Uşak Belediyesi'nin tarihi ve kültürel değerleri yaşatmak, manevi duyguları canlı tutmak amacıyla gerçekleştirdiği etkinlikler arasında yer alan gezi programları kapsamında Uşaklı aşçılar ve lokantacı esnaflar bir destan şehri olan Çanakkale'ye yolcu edildi.

Gece saatlerinde Çanakkale'ye gitmek üzere 15 Temmuz Şehitler Meydanında toplanan yaklaşık 140 yolcu Uşak Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal tarafından uğurladı. Başkan Nurullah Cahan'ın selamlarını ileten Ünal, vatandaşlara hayırlı yolculuklar diledi.

Ünal, uğurlama merasiminde yaptığı açıklamada, "Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan beyfendi göreve geldiği günden bu yana Çanakkale için her sene turlar düzenleniyor. Bu seneki ilk turumuz Uşak Aşçılar ve Lokantacılar Esnaf Odasına yönelik oldu. Vatanımzın, milletimizin kurtarıldığı, şehit kanıyla sulanan, vatanın bölünmez bütünlüğünün gösterildiği Çanakkale'ye esnaflarımızı uğurluyoruz." dedi.

Sosyal Belediyecilikte en önde olmayı ve Uşak'ta sosyal devleti her yönüyle göstermek üzere çalıştıklarını kaydeden Ünal, "Hiçbir fedakarlıktan kaçınmdan, saat mefumu gözetmeden bu anlamda halkımızın yanındayız. Makul talepler bizler için talimat mahiyetindedir. Halkımızla gönül gönüleyiz. Yolcularımıza kazasız belasız gidip gelmeyi diliyorum." diye konuştu.

Parlas: Bu Unutulmaz Bir Hizmet Olacak

Uşak Aşçılar ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Şeref Parlas, "Uşak Belediyemize ve Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan'a çok teşekkür ederim. Çanakkale geçilmez vatan bölünmez imzasının atıldığı, fedakarlığın ve vatan sevgisinin resmedildiği Çanakkale'ye bazılarımız ilk kez gideceğiz. Bu unutulmaz bir hizmet olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Çanakkale Gezisi Vatandaşı Memnun Etti

Çanakkale'ye ikinci kez gittiğini ancak aynı heyecanı tekrar yaşadığını kaydeden yolculardan Aydemir Şahin, "Oda Başkanımıza ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Mukaddes topraklarımıza bir kez daha onlar vesilesiyle gidiyoruz ve yeniden gitmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yaptığı hizmetler nedeniyle Belediye Başkanımıza ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz." ifadelerine yer verdi.

Çanakkale'yi ilk kez göreceklerini ifade eden Yaşar Cengiz ise katkılarından ve böyle anlamlı bir organizasyondan dolayı Oda Başkanı Parlas'a ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan'a teşekkürlerini iletti.

İlgili Haberler