Uşak Valisi Salim Demir'in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Uşak Valisi Salim Demir, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı
Uşak Valisi Salim Demir'in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Şehitlik ve gaziliğin milletimiz için şereflerin en büyüğü, makamların en yücesi olduğunu ifade eden Demir, bin yıldır kardeşlik ve huzur içinde yaşamdığımız vatanımızın bize şehitlerimiz, gazilerimizin ve kahraman vatan evlatlarının emaneti olduğunu belirterek 19 Eylül Gaziler Günü mesajında şunları kaydetti;

Şehitler ve gazilerimiz kahramanlığın, cesaretin ve fedakârlığın sembolleri olarak Türk milletine mal olmuş, gönüllerimizde taht kurmuşlardır. Onlar, milletimizin ortak hatırasına emanet edilmiş aziz varlıklarımızdır. Türk milleti şehitlerini, gazilerini ve onların ailelerini hiçbir zaman unutmamış; gönlünde daima özel bir yere koymuştur. Yüce Meclisimiz, Sakarya Savaşı'nın kazanılmasının ardından Gazi Mustafa Kemal’e mareşal rütbesi ve gazi unvanı vererek milletimizin hislerine tercüman olmuştur. Vatanını canından aziz bilen, bağımsızlığımızın korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan bir milletin evlatları olarak, onların büyük özverileri sayesinde bugün geleceğe güvenle bakıyoruz.

Bugün de Türkiye’ye yönelen tehditlere karşı kendilerini siper eden kahraman asker ve polislerimiz aynı şuur ve fedakarlıkla görev yapmaktadırlar. Aziz milletimiz, kutsal değerlerini, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda hayatlarını feda etmekten çekinmeyen kahramanlarımız sayesinde, karşısına çıkan tüm badireleri atlatacak güce, dirayete, kararlılığa sahiptir.

15 Temmuz’da da FETÖ/PDY hain terör örgütüne karşı omuz omuza mücadele veren milletiyle tek yürek olan; asker, polis ve halkımız arasından 250 vatanseverimiz şehit ve 2196 kahramanımız da gazi olmuştur.

Bizler de şehit ve gazilerin kutsal emaneti olan vatanımıza, nesilden nesle yaşatılan bir ruh ve anlayışla sahip çıkacak, evlatlarımıza daha güzel bir hayat, daha müreffeh bir ülke bırakmak için milletçe sarsılmaz bir irade ile çalışmaya devam edeceğiz. Vatan için canlarını ortaya koyan gazilerimizin yaşamlarını değerli kişiliklerine yaraşır imkanlar altında sürdürmelerini sağlamak, ihtiyaçlarını karşılamak toplumsal sorumluluğumuzdur.

Gazilerimizin, taşıdıkları onura yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri, hak ettikleri imkan ve şartlara kavuşturulmaları konusunda milletimiz de devletimiz de gereken duyarlılığı göstermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi Verilmesinin 96. Yıl Dönümü ve Gaziler Günü’nde, Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve esenlik diliyor, şükranlarımı sunuyorum.