Uşak Valisi Demir: Sağlık alanında yeni yatırımlar hayata geçiriliyor

Uşak Valisi Salim Demir, sağlık hizmetlerinde çıtanın her geçen gün yükseldiğini bildirdi. 
Uşak Valisi Demir: Sağlık alanında yeni yatırımlar hayata geçiriliyor

Vali Demir, yaptığı yazılı açıklamada, Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanına yapılacak olan 200 yataklı ek bina  ve ağız ve diş sağlığı merkezi binasının ihalesinin yapıldığını söyledi.

Türkiye'de son 15 yılda her alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli atılımların gerçekleştiğine dikkat çeken Vali Salim Demir, "Hükümetimizin ve devletimizin gerçekleştirdiği devasa yatırımlarla sağlık alanında çok ciddi mesafeler katedildi. Sağlıkta değişim ve dönüşüm yaşandı. Bu süreç içinde ilimize de 400 yataklı modern bir hastanenin yanı sıra Eşme ve Banaz ilçelerimizde yapılan modern hastaneler bu dönüşüm içerisinde yerini aldı. İlimizdeki mevcut 400 yataklı Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi sadece ilimiz ilçelerine değil aynı zamanda komşu illerin yakın ilçelerine de hizmet vermekle bir bölge hastanesi konumundadır." dedi.

Sağlık alanında yeni yatırımların hayata geçirildiğini ifade eden Vali Demir, şunları kaydetti:

"Sağlık hizmetlerinde çıtamızı her geçen gün yükseltiyoruz. Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanına yapılacak olan 200 yataklı ek bina, ağız ve diş sağlığı merkezi yapılacak. İhaleyi kazanan yüklenici firma ile sözleşme aşamasındayız. Yer tesliminin ardından 750 günde bitirilmesi planlanan ek bina 13 bin 884 metrekare arsa üzerine yapılacak. Ek binanın tamamlanmasıyla birlikte nitelikli yatak kapasitemiz 850’ye yükselecek ve İlimizdeki tüm sağlık merkezleri bir araya toplanarak hem Uşaklılar hem de çevre illerdeki vatandaşlarımız için modern sağlık merkezi haline geleceğiz"