Uşak Valisi Demir, 2017 yılını değerlendirdi

Uşak Valisi Demir, düzenlediği toplantıyla 2017 yılını değerlendirdi. 
Uşak Valisi Demir, 2017 yılını değerlendirdi

Vali Salim Demir, Has Bahçe Polis Evi'nde düzenlenen toplantıda 2017 yılında gerçekleştirilen ve tamamlanan çalışmaları değerlendirdi.

İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta ki Uşak programı ile ilgi konuşan Vali Demir, "Sayın Cumhurbaşkanımız, ilimizle ilgili çeşitli konularda talimatlar verdi, bununla birlikte katılımdan da çok memnun kaldılar, bu vesileyle programlara iştirak eden karşılanmasında, uğurlamasında mitinginden tüm programlara iştirak eden Uşaklılara da bu vesile ile teşekkürlerimizi sunmak isteriz." dedi.

İlde 6 aydır görev yaptığını belirten Demir, "2017 yılında barajlar, göletler, taşkın korumalar ve yeraltı yerüstü su projeleri ile ilgili çok önemli tesisler tamamlandı. Malum 375 tesis ve proje kapsamında onların birçoğunun açılışını yaptık. Dokuzsele Deresi de bunlardan bir tanesi,  2018 yılının 2017 yılından daha iyi olması tüm sektörleriyle daha iyi olması tüm kurum ve kuruluşlarımızla ilgili olarak iyi olması yönünde çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz." diye konuştu. 

Demir, daha sonra devam eden yatırımlar ve projelerle ilgili istatistik bilgiler verdi.

Basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını da cevaplayan Vali Demir, şunları söyledi:

"Ülkemizin güneyinde yer alan Suriye sınırlarında, güvenliğimizi tehdit eden terör unsularının bertaraf edilmesi amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından bir operasyon başlatılmıştır. Şu an itibariyle tüm dünyanın dikkat kesildiği ve ordumuzun titizlikle ve başarıyla yürüttüğü operasyonundaki gelişmeleri takip etmekteyiz. Fırat Kalkanı operasyonunda da hepimizin malum olduğu üzere olaylar bıçakla kesilir gibi kesildi, eğer biz bu Zeytin Dalı operasyonunu yapmamış olsaydık Afrin’de akabinde Münbiç’te temizlik faaliyetlerini yapmazsak bizim ülkemizdeki iç güvenliği sağlamakta başarımız ciddi oranda düşecekti. Onun için ben orada kahramanca mücadele eden güvenlik birimlerimize, askerlerimize Allah'tan muvaffakiyetler diliyorum. Umarım bu operasyon en kısa sürede tamamlanır, Mehmetçiğimiz burnu dahi kanamaz."

Toplantıya, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal katıldı.