Uşak Üniversitesi'nde 15 Temmuz anma programı

Uşak Üniversitesi'nde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma programı gerçekleştirildi
Uşak Üniversitesi'nde 15 Temmuz anma programı

Bir Eylül Yerleşkesi Recep Tayyip Erdoğan Konferans Salonu'nda düzenlenen programa, 15 Temmuz gazileri Safiye Bayat, Metin Doğan, Muhammet Musa Akkoç ve Türkiye Kameramanlar Derneği Başkanı Aytekin Polatel konuşmacı olarak katıldı.

Programın açılışında konuşan Uşak Valisi Salim Demir, 15 Temmuz'un Türk milletinin hafızasında derin yaralar açtığını belirterek, asla unutmayacaklarını söyledi.

15 Temmuz'da milletin hainlere geçit vermediğini ifade eden Vali Demir, "15 Temmuz özetle ifade etmek gerekirse basit bir darbe girişimi basit bir kalkışma değildi. Milletimizin istiklalini istikbalini hedef alan top yekun bir işgal hareketiydi. Eğer bunu başarsalardı Suriye'de olduğu gibi ülkemizi  iç savaşa götürmek istiyorlardı." diye konuştu.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise,

15 Temmuz gazilerini Uşak'ta ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını söyledi, gazilerin 15 Temmuz’daki hain darbe teşebbüsü esnasında yaşadıkları anıları dinleyerek bir kez daha o geceye gittiklerini ifade eden Cahan birlik beraberlik vurgusunda bulunarak Türkiye'nin önündeki hedeflere daha kararlılıkla yürüdüğünü kaydetti.

Katılımcılar, 15 Temmuz'da neler yaşadıklarını anlattı.