Uşak Üniversitesi farklı pek çok birimde öğretim üyesi alımı yapacak!

Uşak Üniversitesi tarafından yayımlanan son personel alım ilanına göre farklı birimlerde doçent ve öğretim görevlisi alınacağı öğrenildi.

GÜNCEL 26.05.2023, 08:56

Uşak Üniversitesi farklı pek çok birimde öğretim üyesi alımı yapacak!

Uşak Üniversitesi tarafından yayımlanan son personel alım ilanına göre farklı birimlerde doçent ve öğretim görevlisi alınacağı öğrenildi.

GÜNCEL 26.05.2023, 08:56
Uşak Üniversitesi farklı pek çok birimde öğretim üyesi alımı yapacak!

26 Mayıs tarihinde yayımlanan personel alım ilanlarının ardında Uşak Üniversitesi de alacağı öğretim görevlisi kadroları için gerekli olan şartlarını ve detaylarını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Uşak Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi kapsamında personel alımlarının gerçekleştirileceği ifade edildi. 

KADROLAR BELLİ OLDU! 

Yayımlanan ilana göre başvuru yapmak isteyen kişiler için öğretim görevlisi ve doçent kadrolarına girmek isteyen kişiler için tüm detaylar tablo halinde şu şekilde verildi;

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İlanda herhangi bir şekilde üniversite tarafından başvuru şartları nitelikler haricinde belirtilmese de tüm kadrolar için geçerli olan başvuru süreci hakkındaki maddeler şu şekildeydi;

1) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması ve öğrenim belgelerine eklenmesi gerekmektedir.

2) Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve iptal edilecektir.

3) Bir adayın sadece bir kadroya başvurma imkânı vardır.

4) Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.

5) 2547 sayılı Kanunun Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen, %30 kotası ile başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

6) Doçent ve Profesör unvanı taşıyanların daha alt kadrolara başvuruları geçersiz sayılacaktır.

7) Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

8) Profesör ve Doçent kadroları devamlı statüdedir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Profesör, doçent ve öğretim üyesi kadrolar için ayrı ayrı verilen başvuru süreci şu şekildeydi;

1) Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar; resmi internet adresinde bulunan öğretim üyesi başvuru formları ve ekleri ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 7 (yedi) adet salt okunur CD/DVD/USB ile Üniversitemiz Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuracaklardır.

2) Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar; resmi internet adresinde bulunan öğretim üyesi başvuru formları ve ekleri ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 5 (beş) adet salt okunur CD/DVD/USB ile Üniversitemiz Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuracaklardır.

3) Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına müracaat edecek adaylar; resmi internet adresinde bulunan öğretim üyesi başvuru formları ve ekleri ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 5 (beş) adet salt okunur CD/DVD/USB ile ilgili birimlere (Dekanlık/Müdürlük) şahsen başvuracaklardır

Şahsen yapılacak olan bu başvurular için üniversitenin resmi internet sitesini takip etmek gerektiği öğrenildi.

Yorumlar (0)