Uşak Ülkü Ocakları'ndan Cumhuriyet Yürüyüşü

Uşak Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle "Cumhuriyet Yürüyüşü" düzenledi. 
Uşak Ülkü Ocakları'ndan Cumhuriyet Yürüyüşü

Uşak Belediyesi önünde toplanan vatandaşlar, ellerindeki meşaleler ve pankartlarla İsmetpaşa Caddesi üzerinden 15 Temmuz Şehitler Meydanı'na kadar yürüdü.  

Uşak Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali Mutlu, yaptığı konuşmada, Türk milleti olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 94. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin, zulme meydan okuyan, zalime rest çeken kahraman bir neslin emaneti  olduğunu belirten Mutlu, "Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde hareketlenen Türk mileti azimle mücadele ederek anadoluyu düşmanlara teslim etmediler. Anadolu üzerinde bir çok harita çizdiler. Türkler oldukca bu haritaların hayataca geçirilemeyeceğini hesaba katmadılar. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu günden bu yana içeride ve dışarıda düşmanları bitmemiştir. Ne zaman ilerlese, yürüyüşe geçse hainler milletimizin önünü kesmeye çalışmıştır. Geçmişte olduğu gibi yine Türk vatandaşları asla boynunu eğmeyecektir. Türkiye mazlum ülkeler için güçlü olmak zorundadır. Bizler devletimize sonuna kadar sahip çıkacağız." ifadelerini kullandı. 

Konuşmaların ardından şiirler okundu, Kurtuluş Savaşı konulu tiyatro gösterisi yapıldı.