Uşak'ta görev yapan 4601 öğretmen adına 4601 fidan dikildi

24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla Orman Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde düzenlenen 1 milyon öğretmen, 1 milyon fidan  kampanyası kapsamında Uşak'ta görev yapan 4601 öğretmen adına 4601 fidan dikildi. 
Uşak'ta görev yapan 4601 öğretmen adına 4601 fidan dikildi

Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen fidan dikim törenine  Uşak Valisi Salim Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Orman İşletme Müdürü Ayhan Yalçın, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Ülke genelinde 81 ilde başlatılan kampanya kapsamında Uşak'tada 4601 fidan dikildiğini ifade eden Vali Demir, " İl genelinde görev yapan tüm öğretmenlerimiz adına bu fidanları toprakla buluşturduk. Bu kampanyanın başlatılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. 

Ağaç dikim töreninin ardından Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyon binasında incelemelerde bulunan Vali Salim Demir, buradan dan Uşak TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne geçerek okul binası ve atölyelerde incelemelerde bulundu, okulda yürütülen çalışmalar ve eğitim durumu hakkında bilgi aldı.