Uşak'ta gıda denetimi

Tarım ve Orman Bakanlığınca yurt genelinde başlatılan gıda denetimleri kapsamında, Uşak'ta 6 günde 2 bine yakın işletmenin denetlenmesi hedefleniyor.

GÜNCEL 20.02.2020, 13:29 20.02.2020, 13:45

Uşak'ta gıda denetimi

Tarım ve Orman Bakanlığınca yurt genelinde başlatılan gıda denetimleri kapsamında, Uşak'ta 6 günde 2 bine yakın işletmenin denetlenmesi hedefleniyor.

GÜNCEL 20.02.2020, 13:29 20.02.2020, 13:45
Uşak'ta gıda denetimi
81 ilde eş zamanlı yapılan denetim seferberliği kapsamında Uşak’ta süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri, ekmek ve ekmek çeşitleri ile unlu mamuller, kasap, şarküteri, aktar, okul kantinleri ve yemekhaneler, lokanta, restoran gibi toplu tüketim yerlerinde ilçeler de dahil olmak üzere 35 kontrol görevlisi ile denetimler sürdürülüyor.

 

Tüketicinin sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşması amacıyla yapılan gıda denetimlerinde 6 günün sonunda üretim yapan yaklaşık 2 bin işletmenin denetlenmesi hedefleniyor.
Et ve et ürünleri üretimi yapan işletmede gıda mühendisi olarak görev yapan Gülşah Dilaver, “Denetimler her şekilde yararlı. Biz de eksiklerimizi görüyoruz ve gidermeye çalışıyoruz.
Bize birkaç yerin boyalarının üzerinden geçilmesi söylendi. Baharat odalarımız, soğuk havalarımız denetlendi. Herhangi bir sıkıntımız olmadı” dedi.

Kaynak: İHA
Yorumlar (7)
Danışıklı dövüşçü 3 yıl önce
Ne denetleme be. Herkese önceden haber ver. Sonra denetledik de. Biz düzelmeyiz.
Belediyeden haber edin 3 yıl önce
3 gün önceden haber edilmesi lazım çalışan işletme kalmaz yoksa.
AYS64 3 yıl önce
6 günde 2000 işletme denetlenmez, denetlenemez sadece boy gösterme, dostlar alışverişte görsün olur. Denetimde bir yerden emir ile belli günlerde olmaz. Bu işletmeleri denetlemek kimlerin görevi ise, devamlı ve her zaman, her işletmeye yapılır. 7.günden sonra ne oluyor? Denetimden sorumlular yeni bir denetim emri gelene kadar, ne yapıyor? Çay, kahve eşliğinde dedikodu, politika ve futbol eleştirmenligimi yapıyor?
Sml 3 yıl önce
Denetlenecek yer en az 3 gün önce haber edilsin.. Yoksa çat kapı denetlerseniz açık işletme kalmaz
Ahmet Akdağ 3 yıl önce
Buna denetim denmez,biz geliyoruz eksik, kusur neyiniz varsa tedbirinizi alın deniliyor. Denetim dediğin haber vermeden yapılandır.
Özgür Özgür 3 yıl önce
Çarşamba pazarında, Mende pazarında patatesle veya margarinle karıştırılan tereyağlar ne olacak?
Oylesine biri 3 yıl önce
Sigarada bile gelmeden once haber veriliyor gidada da oyle, ulkemizin haline yazık valla,insan sagligi hice sayiliyor