Uşak'ta CHP ve ADD 29 Ekim'i kutladı

Uşak'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla CHP İl Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. 
Uşak'ta CHP ve ADD 29 Ekim'i kutladı

15 Temmuz Şehitler Meydanında düzenlenen törende konuşan CHP UşakMilletvekili Özkan Yalım, Cumhuriyet Bayramı'na özellikle gençlerin yoğun ilgi göstermesinin çok gurur verici olduğunu belirtti. 

Cumhuriyetin hiç bir zaman yaşlanmayacağını ifade eden Yalım, "94 yıl oldu ülkemizin temelleri atılalı. 94 yaşındaki bir canlı yaşlanmış olabilir ama Cumhuriyetimiz gencecik duruyor. Değil 94, bin 94 yılınada gelse Cuhmuriyetimiz hiç bir zaman yaşlanmayacak. Burdan Cumhuriyetimizin yaş gününü kutluyoruz." dedi.

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba ise Cumhuriyetin halkın kendini yönetmesi anlamına geldiğini belirterek, "Cumhuriyet aynı ilkeler etrafnıda buluşmuş Türk ulusunun teröre, ayrımcılığa, adaletsizliğe, darbeye ve hukuksuzluğa karşı tek ses olduğu rejimin adıdır. Halkı hor görülmüş, cephelerde kırılmış, yokluğa mahkum edilmiş, yönetenleri kendi kişisel ikballerini düşünerek yurdunu işgal edenlerle iş birliği yapmış bir coğrafyada vatan, bayrak, özgürlük ve bağımsızlık  diyerek yola çıkan büyük Atatürk ve silah arkadaşlarının en büyük eseri Cumhuriyetimizin 94. yılı kutlu olsun." ifadelerini kullandı.  

Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından son buldu.