Uşak'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yıl dönümü dolayısıyla Uşakta program düzenlendi.
Uşak'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

UŞAK HABER - Uşak'ta 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda yapılan tören, Vali Salim Demir ile Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın Atatürk Anıtı'na çelenk koymasıyla başladı. 

Vali Demir'in makamında tebrikleri kabulünün ardından, kent meydanında düzenlenen kutlama programında saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Vali Demir ve Belediye Başkanı Cahan'ın vatandaşların bayramını kutlamasından sonra şiirler okundu.

Uşak Askerlik Şubesi Başkanı Personel Binbaşı Mustafa Akyer konuşmasında 30 Ağustos'un önemini anlattı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazanılan zaferin dünyanın en güçlü ordularına karşı elde edildiğine dikkati çeken Akyer, "30 Ağustos Zaferi ülkemizi parçalamak, milletimizi yok etmek isteyen güçlere karşı birlik ve beraberlik içinde kazanılmıştır. Milletimizin kaderini belirleyen bu zafer tarihte bir dönüm noktasıdır. Mazisi şan ve şerefle dolu bir milletin evlatları olarak bu zaferle ne kadar öğünsek azdır." dedi. 

Törene, AK Parti Uşak milletvekilleri Mehmet Altay, Alim Tunç, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yalçın Baysal,  Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Gümüş, Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Eşme ilçesindeki kutlamalar da Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başladı.

Törende konuşan Jandarma Çavuş İbrahim Temel, 30 Ağustos Zaferi'nin önemine değinirken emperyalist güçlere karşı kazanılan zaferin Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu sağladığını ifade etti.

Şiirlerin okunmasının ardından  protokol üyeleri Takmak köyündeki şehitliği ziyaret etti.

İlgili Haberler