Uşak'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru

Uşak'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı. 15 Temmuz Şehitler Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene, Vali Salim Demir, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, daire müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Uşak'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru

Tören, Vali Demir ile Belediye Başkanı Cahan'ın Atatürk AnıtIına çelenk bırakmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. 

Kutlamalar kapsamında yarın Vali Demir, makamında tebrikleri kabul edecek, saat 10.00'da kent meydanında kutlama programı yapılacak, akşam ise resepsiyon düzenlenecek.

Öte yandan Uşak Valisi Demir Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Demir mesajında, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşundaki heyecan ve gururu aynı ruh ve hissiyatla 94. yılında yeniden idrak etmenin mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

Mesajında birlik beraberliğe vurgu yapan Vali Demir şunları kaydetti:

"Bizler, bu muhteşem coğrafyada zengin bir kültür mirasının sahibi, doğusundan batısına kuzeyinden güneyine yüzyıllardır yaşadığı topraklarda millet olmanın, bir ve beraber olmanın gücüyle bugün dünyanın en güçlü ekonomileri arasında yer almaktayız. Elde edilen bu başarının sürdürülmesinde birer vatandaş olarak hepimizin sorumlulukları bulunmaktadır. Bu nedenle elbirliği, işbirliği ve gönül birliği içinde her zamankinden çok çalışmalı; Cumhuriyet rejiminin sağladığı demokratik özgürlükler ortamında, ahengimizi bozmaya çalışanlara karşı; bu bereketli coğrafyanın nimet ve imkânlarının kıymetini çok iyi bilmeliyiz. 

Bu vesileyle 15 Temmuzda devletine, bayrak ve bağımsızlığına kasteden hainlere bir ve beraber olarak topyekun karşı koyan aziz milletimizi, bu uğurda canını veren kahraman şehit ve gazilerimizi; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapan milli mücadelenin tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum."