Uşak'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü

Uşak'ta, 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Uşak'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü

Uşak kent merkezindeki etkinlikler, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve beraberindeki öğretmenlerin Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

Şahin ve beraberindeki öğretmenler, daha sonra Vali  Salim Demir'i makamında ziyaret etti. 

Ziyaretin ardından Atatürk Kültür Merkezi'ndeki kutlama programına katılan Vali Demir, eğitimin önemine değinerek öğretmenlik mesleğinin zorluklarını anlattı.

Öğretmenlerin geleceğe ışık tuttuğunu anlatan Demir, iyi eğitilmiş nesillerin Türkiye'yi ileriye taşıyacağını vurguladı. 

Öğretmenlik mesleğinin fedakarlık gerektirdiğini ifade eden Vali Demir, şöyle konuştu:

"Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulduğu günden beri öğretmenlerimize önem vermiştir, öğretmenlik mesai mefhumu ile izah edilebilecek bir meslek değil hayatın tüm zamanlarını kuşatan bir meslektir. Bu anlamda ciddi bir değere sahiptir.  Öğretmenlik mesleği, milletlerin kaderini belirleyen, geleceğini tayin eden bir meslektir. Bir milletin çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, yenilikçi bakış açısına sahip lider öğretmenlerle, kaliteli ve bilimsel bir eğitimle mümkündür. Bu eğitimi veren siz öğretmenlerimize emanet edilen çocuklarımızı, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve yücelten, devletimize ve milletimize karşı görev ve sorumluluklarını bilen vatansever bireyler olarak yetiştirmelisiniz." 

Uşak Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ise ilde eğitim öğretimde kalitenin her geçen gün arttığını belirterek, bunda öğretmenlerin payının önemine değindi. 

Tören göreve yeni başlayan öğretmenlerin, ant içmesiyle devam etti.

Emekli öğretmenlere plaket verilmesinin ardından şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi. 

Müzik dinletisinin ardından fuaye alanında açılan resim sergisi, davetliler tarafından gezildi.