Uşak'ta 23 Nisan Coskuşu

Uşak'ta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, törenlerle kutlandı. Programda, öğrencilerin şiir okumasının ardından, halk oyunu gösterileri sunuldu.Okullarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Uşak'ta 23 Nisan Coskuşu

Uşak'ta,15 Temmuz Şehitler Meydanı'ndaki Atatürk anıtına çelenk bırakılmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. 

Çelenk sunma töreninin ardından düzenlenen programda konuşan Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 23 Nisan'ı tüm çocuklara armağan ettiğini belirterek "Bizler geleceğimizin teminatı çocukları en güçlü şekilde hazırlıyor ve eğitiyoruz. Bu asil milletin güzel çocukları, bu önemli ve anlamlı günü bütün dünya çocuklarıyla paylaşarak kutluyor." dedi. 

Programda, öğrencilerin şiir okumasının ardından halk oyunu gösterileri sunuldu.

Okullarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programa, Uşak Valisi Salim Demir, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Gümüş, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Yalçın Baysal, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.