Uşak için Özkan Yalım'dan öneri! Trafik kazaları böyle önlenebilir!

Uşak’ın bir önceki dönem CHP milletvekili olan Özkan Yalım bir açıklama yaparak kentte meydana gelen trafik kazalarına dikkat çekti. Yetkililere seslenen Özkan Yalım bir an önce önlem alınmasını istedi.
Uşak için Özkan Yalım'dan öneri! Trafik kazaları böyle önlenebilir!

Uşak’ta meydana gelen ölümlü trafik kazalarına dikkat çeken CHP’nin önceki dönem Uşak Milletvekili Özkan Yalım yetkililerin kazaların nerelerde olduğunu tespit ederek önlemleri almaları gerektiğini söyledi. Konuya dair açıklama yapan Özkan Yalım, “Uşak'ın içerisinde meydana gelen kaza noktalarını tespit etmeli ve acilen önlem almalıyız" dedi.

TRAFİK KAZALARININ ENGELLENMESİ İÇİN ÖNERİ

Özkan Yalım Uşak'ta meydana gelen kazalara ilişkin güncel raporları örnek göstererek yetkililere seslendi. Uşak'ı diğer il ve ilçelere bağlayan yollarda birçok ölümcül kaza meydana geldiğini belirten Özkan Yalım açıklamasına şöyle devam etti:

“Uşak'ın en büyük ilçesi olan Banaz'ın trafiği; İzmir-Ankara karayolu Banaz ilçemiz ve Uşak'ın merkezlerinden geçtiği için çok yoğundur. Bu nedenle Uşak sınırları içerisinde bazı noktalarda çok sık kazalar yaşanmaktadır. Dün Banaz Gedikler Kavşağında bir kaza yaşanmıştır. Gedikler Kavşağı, Banaz Merkezde bulunan kavşak ve Banaz Sanayi Kavşağı en fazla can ve mal kayıplarının yaşandığı alanlardır.

Bu alanlar bilinen ve kaza istatistikleri ile mimlenmiş alanlardır. Buralarda yaşanan kazalara ilişkin nasıl önlem alınacağı da bellidir. Bu alanlarda kazaları ödemek için köprülü kavşak yapılması gerekiyorsa en kısa sürede yapılmalıdır. Bu alanlarda daha fazla insanımızın hayatını kaybetmesi için T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığını, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığını ve T.C. İçişleri Bakanlığını göreve davet ediyorum. Burada bir köprülü kavşak yapılmış olsaydı dün yaşanan kazada hayatlarını kaybeden vatandaşlarımız bugün bu saatlerde evlerinde veya işlerinde yaşıyor olacaklardı!”

ÖLÜ SAYISI İKİYE YÜKSELDİ!

Ölümlü son kazaya vurgun yapan Özkan Yalım, “Banaz Gedikler Kavşağı yakınlarında Afyon yönüne giderken yoldan çıkarak ağaca çarparak durabilen araçta önce arabayı kullananın 21 yaşındaki kardeşimiz vefat etmiş yaralanan aile fertleri de Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmıştı. Araçta bulunan baba da kurtarılamayarak vefat etmiştir. Araçta bulunan anne ve üç çocuğun tedavileri devam ediyor. Gelin bu Uşak içinde yaşanan kaza noktalarını tespit edelim. Gerekli tedbirleri alalım. Daha fazla can kaybı olmasın" dedi.