Uşak dünyanın en yaşanabilir illeri arasında yer aldı

Amerika'nın Ekonomi Dergisi Forbes'in araştırmaları sonucunda dünyanın en yaşanabilir illeri listelendi. Listede İstanbul, İzmir ve Ankara gibi Büyükşehirlerin yanı sıra Uşak'ta kendine yer buldu.
Uşak dünyanın en yaşanabilir illeri arasında yer aldı

Ege Bölgesi'nde yer alan tarım kenti Uşak dünya listesinde kendine yer buldu. ABD Merkezli ekonomi dergisi Forbes'in araştırmaları sonucunda en yaşanabilir iller arasında Uşak kaçıncı sırada yer alıyor? İşte yanıtı...

Forbes Dergisinin araştırmalarına göre, Türkiye'nin en yaşanabilir illeri listesi arasında İstanbul, İzmir, Ankara, ilk 3 sırada yer alırken Uşak'ta bir kaç il ile benzer sıralamaya geçti.

İLK 3 SIRADA 2 BÜYÜKŞEHİR VAR

Forbes Dergisi'nin yayımladığı rapora göre Türkiye'de yaşamak ve çalışmak için en iyi illeri listesinde 94 il sıralandı. Sıralamada ilk olarak İstanbul yer aldı. İstanbul'un Genel Endeks Puanı: 68,9 olurken onu takip eden 2'inci il Ankara'nın Genel Endeks Puanı: 66,13 ve son olarak 2'üncü sırada İzmir Genel Endeks Puanı: 62,39 ile yer aldı.

UŞAK KAÇINCI SIRADA YER ALIYOR?

94 ilin sıralandığı listede 79'uncu sırada Hakkari yer alırken Genel Endeks Puanı: 30,94 oldu. 80'inci sırada Şırnak Genel Endeks Puanı: 30,45 ile yer bulurken 81'inci sıradaki Muş Genel Endeks Puanı: 29,71 ile yer aldı.

Uşak ise 81 il sıralamasında 42,79 Genel Endeks Puanı ile 45. sırada sıralamanın tam ortalarında yerini aldı. Bu durumda Uşak için ne en yaşanabilir ne de yaşanamaz il ibaresi yer alıyor.