Uşak Bayrama Hazır

Ramazan ayı süresince çalışmalarına hız veren Uşak Belediyesi Bayram hazırlıklarını da tamamladı.
Uşak Bayrama Hazır

Uşak halkının bayramı huzur ve neşe içerisinde geçirmesi için, belediye olarak tüm birimleriyle sahada olduklarını dile getiren Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “11 ayın sultanı Ramazan ayını birlik ve beraberlik içerisinde icra ettik. Dayanışma ve hoşgörü iklimi olan Ramazan ayı kutlayacağımız bayram ile sona erecek. Bayramımızın en güzel şekilde geçirilmesi için Uşak Belediyesi olarak üzerimize düşen tüm görevleri en iyi şekilde yerine getirdik. Kavuşmaktan memnuniyet duyduğumuz Ramazan Bayramının, İslam alemi ve milletimiz için huzur, bereket ve güzellikler getirmesini diliyorum.” dedi.

SOKAKLARDA BAYRAM EVİ TEMİZLİĞİ

Geçtiğimiz günlerde 50 kişilik bir ekiple İsmetpaşa Caddesi’nde kapsamlı bir temizlik çalışması başlatan Uşak Belediyesi, çalışmalarını kentteki ana cadde ve ara sokaklarda sürdürdü. Şehrin çeşitli bölgelerinde çalışma başlatan Temizlik İşleri Müdürlüğü, lekelerin çıkartılmasından, izinsiz ve çevre kirliliğine neden olan afişlerin sökülmesine kadar kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili konuşan Temizlik İşleri Müdürü Fatih Öztürk, “Uşak’ın bayramı temiz bir şekilde karşılaması, bayrama hazır olması için tüm ekiplerimizle sahaya indik. Rutin çalışmaların ötesinde, çok daha detaylı ve kapsamlı çalışmalar ortaya koyduk. Uşak sokaklarını bayram temizliği yapılan bir ev edasıyla temizledik. Artık Uşak’ımız Bayrama hazır.” dedi.

ZABITA EKİPLERİNDEN SAĞLIK DENETİMİ

Ramazan ayı içerisinde denetimlerini arttıran ve özellikle unlu mamul üretimi yapan işletmelerde sağlık koşulları, gramaj ve fiyatlandırmaları inceleyen Zabıta Müdürlüğü, Ramazan Bayramı için de sahadaki yerini aldı. Şehir genelinde hizmet veren onlarca işletmeye gıda mühendisi eşliğinde denetim gerçekleştiren Zabıta ekipleri işletmelerin sağlık koşullarına uygunluğu başta olmak üzere birçok konuda inceleme yaptı. Uşak’ta bayramın sağlık açısından sorunsuz geçmesini istediklerini belirten Zabıta Müdürü Nusret Güler, “Gerek denetimlerle ve gerekse bayram süresince üzerimize düşen diğer görevleri yerine getirerek tüm varlığımızla hemşehrilerimizin yanında olacağız.” açıklamasında bulundu.

MEZARLIKLARDA TEMİZLİK VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Ramazan Bayramı nedeniyle mezarlık ziyaretlerinin artacağını öngören ve bu konuda çalışma başlatan Uşak Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde bulunan mezarlıklarda temizlik ve çevre düzenlemesi gerçekleştirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü ile ortak yürütülen çalışmalar Çevreköy Mezarlığı’ndan başlatılarak il genelindeki mezarlıklarda sürdürüldü. Özellikle Arife günü yaşanabilecek yoğunluğu hesaplayan Uşak Belediyesi, çalışmalarını tamamlayarak hazırlıklarını gerçekleştirdi.

UŞAK BELEDİYESİ’NDEN TAM KADRO BAYRAM NÖBETİ

Ayrıca Uşak Belediyesi; Alo 153, Fen İşleri, Su ve Kanalizasyon İşleri, Temizlik İşleri, İtfaiye ve Zabıta Müdürlüğü gibi çeşitli birimleriyle bayram süresince nöbetlerine devam edecek.