Türk Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk; “Bir yıl alkışlandık artık sorunlarımız çözülsün”

Türk Sağlık-Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk, 14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının verilmeyen haklarının bir an önce verilmesini istedi.

GÜNCEL 13.03.2021, 14:21

Türk Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk; “Bir yıl alkışlandık artık sorunlarımız çözülsün”

Türk Sağlık-Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk, 14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının verilmeyen haklarının bir an önce verilmesini istedi.

GÜNCEL 13.03.2021, 14:21
Türk Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk; “Bir yıl alkışlandık artık sorunlarımız çözülsün”

Salgın döneminde bir yıldır sağlık çalışanlarını herkes alkışladığını hatırlatan Özkuk, “İş hakkımız vermeye ve mağduriyetimiz gidermeye gelince hiç somut adım atan olmuyor. Artık bu duurma bir son verilsin istiyoruz” dedi

yor ama iş hakkını vermeye, mağduriyetini çözmeye gelince her ne hikmetse somut adımlar atılmıyor.  Bu durumun artık son bulmasını istiyoruz” dedi.

“BİR YILDIR CANIMIZI ORTAYA KOYDUK ELDE ETTİĞİMİZ İSE SIFIR”

Bu yıl, 14 Mart Tıp Bayramını salgınla geçen 1 yılın sonunda karşılladıklarını kayden Özkuk, “İki bayram arasında 300’den fazla sağlık çalışanı arkadaşımızı covid salgını nedeniyle şehit verdik.

100 bin üstünde arkadaşımız virüse yakalandı. Devletin verdiği görevle millete şifa dağıtırken şehit olan tüm sağlık çalışanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Hasta arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi.

 Özkuk,  açıklamasına şu ifadelerle devam etti: “Onların emsalsiz fedakârlıkları ve canlarını vererek ortaya koydukları hizmet sağlık çalışanlarının bu ülkeye bağlılıklarını ve bu uğurda nelerden vazgeçebildiklerinin çok önemli bir göstergesidir.

1 yıldır sağlık çalışanları ailelerini ve sosyal hayatı unuttular

1 yıldır sağlık çalışanları salgına rağmen 7/24 hizmet ürettiler.

1 yıldır sağlık çalışanları izin gibi temel ihtiyaçları unuttu, esnek mesai gibi kavramlar ise hiç yanlarına uğramadı.

1 yıldır salgın var ama şiddet ve mobbing devam ediyor. Korkunç saldırılara sağlık çalışanları maruz kaldılar.

1 yıldır sağlık çalışanı emek veriyor, tüm gücüyle hizmet üretiyor  ama sıfır döner sermaye alıyor, adı tavandan kendi yavandan olan bir düzenleme ile geçiştirilmeye çalışılıyor.

1 yıldır sağlık çalışanlarını herkes alkışlıyor ama iş hakkını vermeye, mağduriyetini çözmeye gelince her ne hikmetse somut adımlar atılmıyor.  Bu durumun artık son bulmasını istiyoruz.

Türk Sağlık-Sen olarak  bu zor süreçte her zaman ve şartta sağlık çalışanlarının yanında olduk.  Çalışanın hakkı ve emeği için alanlara çıkıp basın açıklaması yaptık, haksızlıklara karşı davalar açtık. Başvuru ve görüşmelerle çözüm istedik, mücadeleden hiç geri durmadık.”

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI VATAN SAVUNMASINDADIR”

Sendika olarak Hep çalışanın yanında olduklarını belirten Özkuk, “ Bazı sorunları çözdük, bazı meselelerde ilerleme kaydettik fakat isteğimiz maaşa zam şeklinde tek ödeme, döner sermayede iyileştirme, sözleşmelilere kadro, hizmetlilere memurluk, 3600 ek gösterge, kreş vb. temel meselelerin halledilmesidir. Bunun içinde mücadeleye devam edeceğiz.

14 Mart Tıp Bayramı, Tıbbiyelilerin vatanın işgaline karşı gösterdikleri tepkiden ve duruştan kaynağını almıştır. Bugünde sağlık çalışanları böylesine bir vatan savunmasındadır.

Kahramanların salgınla mücadelesi ve korumaya çalıştıkları Türkiye’nin sağlığı bugün toplumsal, sosyal ve ekonomik hayatımızı en fazla etkileyen unsurdur.

Hayatımız buna göre şekil almaktadır. Sağlık çalışanlarının çalışma hayatı ve şartları ile ilgili her iyileştirme ve her yeni olumlu düzenleme memleket için atılmış olumlu bir adım olacaktır.

2021 yılı sağlık çalışanları yılı ilan edildi; 2021 yılı Tıp Bayramınında sorunları çözmede adım atılmaya başladığı bir gün olmasını istiyor ve temenni ediyoruz. Alkışlamak ile kimse yorulmasın “Sesimize kulak verip, çalışanların meseleleri çözülsün ” diyoruz.

Güzel memleketimizin dört bir yanında en kalabalık şehirlerinden en ücra köşelerine kadar vatana ve millete hizmet eden tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını Kutluyoruz” dedi.

Yorumlar (0)