Ticaret Bakanlığı 81 ilde ilanı yayımladı! Ayda 48 bin TL maaşla personel alımları başladı

Ticaret Bakanlığı tarafından bugün yayımlanan personel alım ilanına göre ayda 48 bin TL maaşla personel alınacağı öğrenildi.

GÜNCEL 27.05.2023, 09:27

Ticaret Bakanlığı 81 ilde ilanı yayımladı! Ayda 48 bin TL maaşla personel alımları başladı

Ticaret Bakanlığı tarafından bugün yayımlanan personel alım ilanına göre ayda 48 bin TL maaşla personel alınacağı öğrenildi.

GÜNCEL 27.05.2023, 09:27
Ticaret Bakanlığı 81 ilde ilanı yayımladı! Ayda 48 bin TL maaşla personel alımları başladı

27 Mayıs tarihinde yayımlanan Resmi Gazete ilanlarına göre Ticaret Bakanlığı tarafından farklı kadrolarda bilişim personeli alımı yapılacağı öğrenildi. Toplamda 11 farklı kadroda yapılacak olan bu alımlarda kişilerin yüksek maaş tutarları ile işe girebileceklerine dikkat çekildi. Bununla birlikte başvuru yapmak isteyen kişiler için kadrolara göre genel ve özel başvuru şartları da tek tek açıklandı.

TİCARET BAKANLIĞI 11 KADRODA BİLİŞİM PERSONELİ ALACAK! 

Bakanlık tarafından yapılan açıklamalara göre alınacak olan kişiler için açılan kadrolar ve alımı yapılacak olan kişi sayısı şu şekilde verildi;

Kıdemli Ağ Uzmanı = 1 kişi 

Bilgi Güvenliği Uzmanı = 1 kişi 

Kıdemli Bilgi Güvenliiği Uzmanı = 1 kişi

Sistem Uzmanı = 2 kişi

Veri Tabanı Yöneticisi = 1 kişi 

MSSQL Veri Tabanı Uzmanı = 1 kişi 

Kıdemli Yazılım Geliştirme ve Altyapı Uzmanı = 1 kişi 

Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı = 3 kişi 

Yazılım Geliştirme Uzmanı = 2 kişi 

Kıdemli Sistem Uzmanı = 1 kişi 

Sistem Uzmanı = 1 kişi 

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU! 

Yukarıda yayımlanan kadrolara kişilerin başvuru yapabilmesi için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Bu şartlar hem tüm kadrolar için gerekli olan genel başvuru şartları ile tüm kadrolar için ayrı ayrı verilen özel başvuru şartları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. 

Genel Başvuru Şartları 

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2,3,4 katı pozisyonları için başvuru yapabilir.)
c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı için başvuru yapabilirler.)
ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; A.GENEL ŞARTLAR (NİTELİKLER) başlığı
(b) ve (c) bentlerinde belirtilen bölümlerinden mezun olduktan sonra bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),
d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
e) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
f) Hizmetin gerektirdiği nitelikler ile muhakeme, temsil, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma, hızlı öğrenme ve kendini geliştirme, analitik düşünebilme, takım çalışmasına yatkın olma ve iletişim becerisi yüksek olma, yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilme ve belgelemeye (dokümantasyon) önem vererek belgeleme yeteneklerine sahip olmak.

Özel Başvuru Şartları İçin Tıklayınız...

BAŞVURU ŞEKLİ, TARİHİ VE YERİ 

Bugün Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan bu işe alım ilanına başvuru yapmak isteyen kişiler için başvurular 16 Haziran tarihinde başlamaktadır. e-Devlet Ticaret Bakanlığı Kariyer Kapısı üzerinden alımlarının yapılacağı bu ilanda göre son başvuru tarihi isse 26 Haziran olarak belirlenmiştir.

Yorumlar (0)