THY, UŞAK’TA UÇUŞLARI YENİDEN BAŞLATIYOR

Uşak’tan, THY ile 16 Ocak 2019 Çarşamba gününden itibaren, İstanbul Havalimanı’na karşılıklı seferler yeniden başlayacak.

GÜNCEL 13.11.2018, 18:09

THY, UŞAK’TA UÇUŞLARI YENİDEN BAŞLATIYOR

Uşak’tan, THY ile 16 Ocak 2019 Çarşamba gününden itibaren, İstanbul Havalimanı’na karşılıklı seferler yeniden başlayacak.

GÜNCEL 13.11.2018, 18:09
THY, UŞAK’TA UÇUŞLARI YENİDEN BAŞLATIYOR

Kısa bir süre önce seferlerin durduğu kentte, Uşak Sivil Toplum Platformu üyelerinin THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ile görüşmesi ve Uşak milletvekillerinin girişimleriyle Uşak-İstanbul hattında yeniden uçuş planlaması yapıldı. 
Buna göre Türk Hava Yolları, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri karşılıklı seferlerde bulunacak. Saat 09.35’te İstanbul Havalimanı’ndan Uşak’a hareket eden uçak, 10.45’te iniş yapacak. Uşak’tan 11.40’ta İstanbul’a hareket edecek olan uçak 1 saat sonra İstanbul Havalimanı’na varmış olacak. 


Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, uçuşların yeniden başlamasıyla kentin cazibesinin pozitif yönde gelişeceğini söyledi. Kentte uçuşların yeniden başlaması için sivil toplumun ortak akıl birliği ile hareket ettiğini dile getiren Kandemir, “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır sözünü kendimize şiar edindik ve ilimize pozitif değer katmak için oda, borsa ve organize sanayi müdürlükleri başkanlarımızla oluşturduğumuz Uşak Sivil Toplum Platformu ile bir dizi çalışma başlattık. Hedeflerimiz arasında havaalanımızın yeniden uçuşlara açılması vardı. Bunun için THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ile bir görüşmemiz oldu. Kendisi ilimizin talebini kırmadı ve 16 Ocak 2019 itibariyle yeniden uçuşların başlaması için gerekli talimatları verdi. Bu süreçte bürokratlarımız ve milletvekillerimizin de büyük destekleri oldu. Havaalanının faaliyete geçmesi, ilimizin cazibesini her daim canlı tutmasını sağlayacaktır. Üniversitesi, sanayicisi ve tüm kesimleri ile sürekli büyüyen ve gelişen Uşak’a hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Yorumlar (5)
isimsiz 2 yıl önce
Yeni açılan havalananından nasıl ulaşım sağlanacağını düşününce çok da güzel haber değil....
Osman AKIN 2 yıl önce
USAK.imiza hayirli olsun USAK halkida duyarli olup ucakla yolculuk yapip hava yoluna ve ucaklata sahip cikarak yolculuklarini ucakla yapsinlar yapmazlarla hic bir sirket zararina calismaz ve seferlerini iptal ederler buda UŞAK ici iyi olmaz
İsimsiz 2 yıl önce
Pegasus keşke çekilmeşeydi fiyatlar çok uygundu. THY bizi aşar biraz of be ...
Ozan elazig 2 yıl önce
Elazig ucuslarini azaltiyorsunuz ayip deilmi vatan sever dogunun kalesi olan bu sehiri hep zor durumda birakiyorsunuz.
Senay 1 yıl önce
Havaalanına ulaşımı Uşak belediyesi yapıyordu şimdi neden yapmiyorsunuz