Son dakika kayıp ekonomist Korhan Berzeg bulundu!

Geride bıraktığımız 17 Haziran'da yürüyüş için evinden çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan kayıp ekonomist Korhan Berzeg bulundu!
Son dakika kayıp ekonomist Korhan Berzeg bulundu!

2023 senesinin Haziran ayında sabah yürüyüşü için evinden çıkan ekonomist Korhan Berzeg'den o tarihten itibaren bir daha haber alınamamıştı. Ünlü ekonomistin beraber yürüyüşe çıktığı köpeği Tina 29 Ağustos tarihinde bulunurken 83 yaşındaki adamdan ise bir iz bulunamamıştı.

Köpeğin bulunmasının ardından bir kere daha başlatılan arama çalışmalarında ne yazık ki yaşlı adama ait bir iz yine ortaya çıkartılamamıştı. Balıkesir Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklaması ile ünlü ekonomiste ait olduğu düşünülen kemik parçaları, kimliği ve kredi kartına ulaşıldığı ilan edildi.

KAYIP EKONOMİST KORHAN BERZEG BULUNDU MU, NE OLDU, SON DURUM NE, ÖLDÜ MÜ?

Balıkesir Valiliği tarafından yapılan açıklamada "Kayıp Şahıs Korhan BERZEG ile İlgili Basin Duyurusu Balıkesir ili Gönen ilçesi Armutlu Mahallesi'nde 17.06.2023 günü saat 08.30 sıralarında yazlık evinden köpeği Tina ile beraber yürüyüş yapmak için ayrılıp geri dönmeyen Korhan BERZEG'e ait banka ve kimlik kartları ile Korhan BERZEG'e ait olduğu değerlendirilen kıyafet parçaları ve muhtelif kemik parçaları Armutlu Mahallesi'ne yaklaşık 3.500 metre (kuş uçuşu 2 km) mesafede arazinin engebeli ve orman örtüsünün yoğun olduğu dere yatağında köylü vatandaşlar tarafından 23 Nisan 2024 Salı günü saat 13.30 sıralarında bulunmuştur.

Malzeme ve kemik parçalarının bulunduğu bölge, Cumhuriyet Savcısı nezaretinde Olay Yeri İnceleme Timleri ve Jandarma ekipleri tarafından inceleme altına alınmış olup araştırma faaliyetlerine devam edilmektedir." ifadelerine yer verilerek kayıp ekonomistin sonunda bulunduğu ilan edildi.

Köylüler tarafından dün tesadüfen bulunan kemik ve kayıt parçaların kayıp ekonomist Korhan Berzeg'e ait olduğu düşünülürken kesin sonuç için otopsi işlemleri beklenecek. Yapılacak olan DNA testi sonucu olay nihayete erdirilecek.