SGK ortez protez ve gözlük cam çerçeve ödeneklerini yüzde 100 artırdı!

Bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile birlikte SGK tarafından ödeneklere zam yapıldığı öğrenildi.
SGK ortez protez ve gözlük cam çerçeve ödeneklerini yüzde 100 artırdı!

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile vatandaşlara SGK tarafından verilen ödeneklerde gidilen artıştan bahseden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaptığı son açıklama ile birlikte ortez protez ve gözlük cam çerçeve ödeneklerine yüzde 100 seviyelerinde zam uygulandığını ifade etti. Yapılan açıklamada SUT yani Sağlık Uygulama Tebliği kapsamında implat ödemerilin 750 TL'ye çıkarıldığı öğrenilirken bununla birlikte çölyak hastaları için ve de ortez protez ve gözlük cam çerçeve ödeneği alan kişiler için yüzde yüze yakın zam uygulandığı öğrenildi. 

AYLIK NAKDİ ÖDEMELERDE YÜZDE 100 ARTIŞ YAPILDI! 

Resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda uygulanan bu zamdan bahseden Bakan Bilgin, "Vatandaşlarımızın ayakta tedavi kapsamında evlerinde kullandıkları tıbbi malzemeler ile gazilerimizin kullanımına özel ortez/protez tutarları yüzde 50 ile yüzde 100 arasında değişen oranlarda; gözlük cam ve çerçeve için ödenen tutarlar ise yüzde 39 ile yüzde 200 arasında değişen oranlarda artırıldı. Çölyak hastalığında ve protein metabolizması bozukluklarında; hastaların kısıtlı diyetleri sebebiyle kullandıkları hayati öneme haiz özel formüllü un ve mamul ürünler için aylık nakdi ödemelerde de yüzde 100 artış yapıldı. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun." ifadeleri ile birlikte vatandaşlara duyuru yaptı. 

Aylık olarak ödeme alan kişilere yapılan bu açıklamalar ile birlikte gidilen artışın uygulanmaya başlandığı da öğrenilmiş oldu.