Şehrin göbeğine göz göre göre kaçak kat yapıyorlar

Uşak, tüm yurtta 29 Ekim Cumhuriyet bayramının 99. Yıl dönümünü kutlarken, bazı uyanıklar bir gecede yaklaşık 400 metrekarelik bir alana kaçak kat çıkmaya başladılar.

GÜNCEL 30.10.2022, 01:26 31.10.2022, 14:28

Şehrin göbeğine göz göre göre kaçak kat yapıyorlar

Uşak, tüm yurtta 29 Ekim Cumhuriyet bayramının 99. Yıl dönümünü kutlarken, bazı uyanıklar bir gecede yaklaşık 400 metrekarelik bir alana kaçak kat çıkmaya başladılar.

GÜNCEL 30.10.2022, 01:26 31.10.2022, 14:28
Şehrin göbeğine göz göre göre kaçak kat yapıyorlar

Uşak’ın göbeği sayılan Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Meydanı (Atapark ,AKM karşısı)’nda bulunan bir AVM’nin üzerine göz göre göre kaçak inşaat yapılıyor. Vatandaşlar, bu kaçak katın emsal teşkil edeceğinden endişe ettiklerini belirterek bir an önce engellenmesi için Uşak Belediyesi’ni göreve davet ettiler.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını ve hafta sonu resmi tatili fırsat bilen uyanıklar blokların arasına kaşla göz arasında gecekondu diker gibi kaçak kat yapmaya başladı.

“Bari kafamıza dikseydiniz”

www.usakgundem.com İnternet haber sitesine bilgi veren okurlarımız; “Bu uyanıklıklardan bıktık usandık. Geçtiğimiz aylarda da binalarının zemin katına ek olarak 200 metrekare civarında ek işyerini kaşla göz arasında eklemişler, belediyeye para cezası ödeyerek kaçak yapılarını kurtarmışlardı. Şimdi de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ve Cumartesi, Pazar gününü fırsat bilmişler, şimdi de yaklaşık 400 metrekarelik bir alanda kaçak inşaata girişmişler.

Yine aynı numarayı yapacaklar. Belediye yetkilileri görmeden kaçak binayı yapacaklar. Cüzi bir para cezası ödedikten sonra Pazartesi günü resmi başvuru ve tadilat yaparak kaçak katı yasal hale getirecekler.

Uşak Belediyesi’ni göreve davet ediyoruz. Şehrin göbeğinde kaçak yapılaşmaya prim verilmesin. Bu tür uyanıklıklar yüzünden Uşak her geçen gün yaşanmaz hale geliyor” şeklinde yakındılar.

Yorumlar (7)
Garip 5 ay önce
O apartmanların altına açılan kahvecinin kaldırıma işgalini de yazabilirsiniz. Yaptığı çıkma alan ile neredeyse kaldırımda yürüyecek alan yok.
Bir uşaklı 5 ay önce
Biz o bina da duruyoruz. O kacak yapinin derhal yikilmasini istiyoruz.. o muteahhiden biktik artik...
Uşaklı 5 ay önce
Şaşırmadık.adama göre uygulamalar
Murat 5 ay önce
Güçlü bir ihtimalle orada market kirada.çünkü o binayı yapan müteahit evleri satar dükkanları satmayıp kira getirisi elde eder diye duymuştum. Nede olsa sırtı kalın kim ne dicek
Mustafa 5 ay önce
Hükümet olarak iki de bir imar affı çıkarırsanız böyle uyanıklar elbette çıkacak.Bu sadece müteahhitler için değil;sgk , bağkur ve vergiler içinde geçerli.Düzgün iş yapanlar enayi ve keriz yerine konuluyor.
Ozan 5 ay önce
Çevre illerde en düzensiz İl bizim Uşak. Gediz bile bizim Uşak dan daha düzenli. Yazık.
Şahin 5 ay önce
Uşak köyünün 21yy vizyonu ufku şöyle. ana güzergahlara, Ataparka, hatta tarlalara 14 15 kata varan rant yaratmak. Mütait belediye dansının sonucu bu. Kent Ataparka mahkum olmuş sanki. Hani Toki çay kenarında gondolla gezi yapılan alternatif sosyal alanlar gezi alışveriş yeri sözü verenler, hani kent park? mezbelelik halde kaç yıldır bitmiyor. 40 yılı aşkın Fevzi Çakmak Çelebi sk çevresinde hiç bir şey yapılmadı saymıyorum bile.İnşşat işi tüm şehirlerde sıfırdan yerel yönetimlerce süper zengin yaratmak. İki park, yol vs de gözboyama.