Şehit ateşi Kütahya'ya düştü! Şehidin baba ocağına acı haber ulaştı!

Milli Savunma Bakanlığı Pençe-Kaplan operasyon bölgesinde bir araç kazası sonucu bir askerin şehit olduğunu duyurdu. Şehidin Kütahya’nın Altıntaş ilçesi Gecek köyünden olduğu açıklandı.
Şehit ateşi Kütahya'ya düştü! Şehidin baba ocağına acı haber ulaştı!

Milli Savunma Bakanlığı acı bir haberi Türkiye ile paylaştı. Yapılan açıklamaya göre Pençe-Kaplan operasyonu bölgesinde bir araç kazası meydana geldi. Bu araç kazasında Piyade Sözleşmeli Onbaşı Mustafa Özkardeş şehit oldu. Piyade Sözleşmeli Onbaşı Mustafa Özkardeş’in memleketinin Kütahya olduğu açıklandı.

Türkiye’nin güvenliği için çok önemli olan Pençe – Kaplan operasyonunun gerçekleştirildiği bölgede görev yaparken şehit düşen Piyade Sözleşmeli Onbaşı Mustafa Özkardeş’in acı haberi memleketine ulaştı. Kütahya’nın Altıntaş ilçesi Gecek köyünde yaşayan şehidin ailesine acı haber verildi. Büyük bir üzüntü yaşanırken şehidin baba evine Türk bayrakları asıldı.

Pençe-Kaplan operasyon bölgesinde meydana gelen bir araç kazası sonucunda Kütahya'nın Altıntaş ilçesine bağlı Gecek köyünden olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Mustafa Özkardeş şehit oldu.

Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe-Kaplan Harekatı bölgesinde aracın devrilmesi sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Mustafa Özkardeş’in acı haberi Altıntaş ilçesine bağlı Gecek köyünde oturan ailesine ulaştı. Şehit ailesinin bulunduğu eve Türk bayrakları asıldı.

“Milli Savunma Bakanlığı açıklama yaptı”

Milli Savunma Bakanlığından konuyla ilgili yapılan açıklamada, ”Pençe-Kaplan operasyonu bölgesinde, 11 Şubat 2024 tarihinde, kahraman silah arkadaşımız P. Söz. Onb. Mustafa Özkardeş meydana gelen araç kazası sonucu şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadeleri yer aldı.