Şehit ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve beraatları verildi

Şehit Polis Memuru Nazım Tuncer ve Şehit P. Uzm. Çavuş Ali Turgut ile Gazi Polis Memuru Mustafa Nuri Kurt’a “Devlet Övünç Madalyaları” ile “Beratları” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına Vali Funda Kocabıyık tarafından verildi.
Şehit ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve beraatları verildi

Hasbahçe Polis Evi’nde düzenlenen törene Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Muammer Balcı, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Mustafa Peltek, gaziler, aileleri ve şehit yakınları katıldı.


 

Törende konuşan Vali Funda Kocabıyık, Türk milletinin hiçbir zaman zulme razı olmadığını belirterek “Bugün, burada vatanımızın bölünmez bütünlüğü için mücadele etmiş, kahraman şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize ‘Devlet Övünç Madalyaları’ ile ‘Beratlarını’ Sayın Cumhurbaşkanımız adına tevcih etmek üzere bir araya geldik.

Türk milleti, girdiği her mücadelede vatanı için, bayrağı için gazi ve şehit olmayı şeref görmüştür. Gafillerle, canını hiçe sayarak mücadele eden gazilerimiz ve şehitlerimiz ebedî varlığımızın şanlı adıdır.

Bizler bayrağımız ve ezanımız için bu kadim mücadeleyi sonsuza kadar sürdüreceğiz.

Bugün, Sayın Cumhurbaşkanımız adına sizlere tevcih edeceğimiz bu madalya ve beratlar, vefa borcumuzun ve minnettarlığımızın bir nişanesidir. Devlet Övünç Madalyasını ve Beratlarını, aziz Türk milletinin sizlere olan teşekkürü olarak kabul etmenizi rica ediyorum.

Bu vesile ile şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kıymetli gazilerimize hayırlı bir ömür diliyorum.” dedi.

Vali Funda Kocabıyık konuşmasının ardından Şehit Polis Memuru Nazım Tuncer ile Şehit P.Uzm.Çavuş Ali Turgut’un ailelerine ve Gazi Polis Memuru Mustafa Nuri Kurt’a Devlet Övünç Madalyaları ve Beratlarını takdim etti.

(KAYNAK/http://www.usak.gov.tr/)