Şampiyonlar Başkan Cahan’ın Misafiri Oldu

TFF 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden ve geçtiğimiz hafta şampiyonluğunu ilan eden UTAŞ Uşakspor Kayaağıl Termal Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikte Başkan Cahan’ın misafiri oldu.
Şampiyonlar Başkan Cahan’ın Misafiri Oldu

Geçtiğimiz yıl Bölgesel Amatör Lig’de, tüm engellemelere rağmen kupayı kaldıran ve şampiyonluğu göğüsleyen UTAŞ Uşakspor, yakaladığı başarıyı bu yıl da sürdürdü. Hasreti çekilen profesyonel lige kavuşan ve ilk haftadan bu yana liderliği rakiplerine bırakmayan kırmızı siyahlılar, bugün takımın en büyük destekçisi Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile bir araya geldi.

Kayaağıl Termal Tesisleri’nde düzenlenen programda Belediye Başkanı Nurullah Cahan; UTAŞ Uşakspor Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen’e, Başkan Vekili Fatih Kandemir’e, Teknik Direktör Hakan Şapçı’ya, Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Atalay’a ve Yönetim Kurulu Üyesi, Genç Takımlar Sorumlusu Bilal Aydın’a teşekkür plaketi takdim etti. Akşam yemeğinin ardından program kutlama havasındaki eğlenceyle devam etti.

Uşak’ın sporda bir tarih yazdığını ve şampiyonlar şehri olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, karateden futbola her alanda yakalanan başarılara işaret etti. Başkan Cahan, “Bugün şehrimizin gururu UTAŞ Uşakspor ile omuz omuza yürüdüğümüz şampiyonluk yolunun sonuna geldik. Zorlu bir süreçti. Her şeyden önce özveri gereken, fedakârlık isteyen bir işi tüm Uşak olarak başardık ve şampiyonluğumuzu ligin bitimine bir hafta kala ilan ettik. Şimdiyse takımımıza bir teşekkür programı düzenledik. Onlarla ve bu başarının mimarı tüm ekibin arkasında duran kıymetli aileleriyle birlikte olmaktan mutluyuz. Uşak adına kendilerine teşekkürlerimizi iletiyoruz. Başarılarımızın daim olmasını ve önümüzdeki yıl 1. lige çıkmayı diliyoruz.” dedi. Futbolda alt yapıya da büyük bir önem verdiklerini kaydeden Başkan Cahan bir futbol atölyesi gibi çalışılacağını, kalıcılığı hedeflediklerini ifade etti.

ŞAPÇI: İNANÇ, AZİM VE SAĞLAM ÇALIŞMA KUPAYI UŞAK’A KAZANDIRDI

“Oyuncu arkadaşlarımız zaten bir yıldır benden bıktı, sürekli ciddi olarak toplantılarda buluştuk” esprisi ile konuşmaya başlayan ve misafirleri gülümseten Hakan Şapçı, şampiyonluğu inançla ve azimle mücadele etmeye, sağlam çalışmaya ve gönül veren Uşak halkının desteklerine borçlu olduklarını ifade etti. Uşak’ın daha iyilerine layık olduğunu söyleyen Teknik Direktör Şapçı, Başkan Nurullah Cahan’a, futbolculara ve ailelerine, Uşak halkına teşekkürlerini iletti. En alt kademeden en üste kadar bu işe yürek verildiğini dile getirdi.

UTAŞ Uşakspor, yarın Bir Eylül Stadında, saat 13.00’te Arsinspor karşılaşmasına çıkacak. Mücadele sonundaysa şampiyonluk kupasını kaldıracak.