Nurullah Cahan’dan Engelliler Günü Mesajı

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir açıklama yayınladı.
Nurullah Cahan’dan Engelliler Günü Mesajı

Başkan Cahan, "Engel, bir işi yapılamaz duruma sokan şeydir ve bizler ortaya koyduğumuz dayanışma kültürü ile yapılamayacak bir şey olmadığı inancındayız." dedi.

Engellerin kaldırıldığı ve toplumsal eşitliğin sağlandığı bir ülke olma yolunda önemli çalışmaların yapıldığını vurgulayan Başkan Cahan, Uşak Belediyesi olarak da bu konuda çalışmalar yürüttüklerini paylaştı.

Engelli insanların toplumdaki yerine işaret eden Başkan Cahan, "Onlar bizlerin baş tacıdır. Bizler onların engeli neyse, o alanda tamamlayıcı olmalıyız. İhtiyaçları, talepleri, her türlü sorunları bizim de sahip olduğumuz hassasiyetlerdir." ifadelerini paylaştı.
Doğru ve kalıcı çözümlerin ortaya konması adına çalışmalar yürüttüklerine değinen Başkan Nurullah Cahan şöyle devam etti: 
 

"Engelli kardeşlerimizin sorunlarına sahip çıkarak toplum olarak en büyük vazifelerimizden birisini icra etmeliyiz. Bizler dayanışma ve birliktelik kültürünü temel almalıyız. Ülkemizde engelli kardeşlerimizin ve onların ailelerininsosyal hayata daha verimli bir şekilde dahil edilmesi, ekonomik olarak iyileştirmelere sahip olmaları amacıyla ciddi çalışmalar yapılmaktadır. Onların her zaman yanında olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi bir kez daha belirterek, engelli bireylerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.