MSB'den Irak'ın kuzeyine hava harekatı! 16 terör hedefi imha edildi!

Milli Savunma Bakanlığı Irak’ın kuzeyine gerçekleştirilen hava hareketi ile 16 hedefin imha edildiğini açıkladı.
MSB'den Irak'ın kuzeyine hava harekatı! 16 terör hedefi imha edildi!

Milli Savunma Bakanlığı bir açıklama yaparak Irak’ın kuzeyine hava harekatı düzenlendiğini duyurdu. Bu hava harekatında belirlenen 16 hedefin de imha edildiği açıklandı. Bakanlık bir açıklama yaparak hava harekatına dair ayrıntılı bilgilendirmede bulundu.

PKK HEDEFLERİ İMHA EDİLDİ!

Milli Savunma Bakanlığı’ndan verilen bilgilere göre 3 Ekim 2023 saat 20:00’da hava harekatları yapıldı. PKK/KCK ve diğer terör unsurlarının etkisiz hale getirilmesi için yapılan hava harekatının Irak’ın kuzeyinden vatandaşlara ve güvenlik güçlerine yönelik terör saldırılarını önlemek ve hudut güvenliğinin sağlanması için yapıldığı bildirildi. Hava harekatının Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51. maddesinden doğan meşru müdafaa hakkının kullanılmasıyla yapıldığı açıklandı.

Irak’ın kuzeyinde bulunan Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine hava harekatı düzenlendi. Yapılan hava harekatlarıyla bölücü terör örgütü tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de yer aldığı değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan 16 hedefin imha edildiği belirtildi.

ÇOK SAYIDA TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ!

Yapılan hava harekatında azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanıldığı ve bu harekat ile beraber çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği Milli Savunma Bakanlığı tarafından ilan edildi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklamasında, “Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu harekât sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihî ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Pazar günü Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na yönelik terör saldırısı girişimi yapılmış ve iki polis memuru yaralanırken teröristler etkisiz hale getirilmişti. Yapılan hava harekatının bu saldırıdan dolayı planlandığı tahmin ediliyor.