Milletin kapısı “Açık Kapı” sorun çözüyor

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından projelendirilen ve valilikler bünyesinde oluşturulan “Açık Kapı” bürosu çalışanlarının ilimizde bu güne kadar bin 55 vatandaşın sorununa çözüm aradığını bildirdi.
Milletin kapısı “Açık Kapı” sorun çözüyor
Vali Funda Kocabıyık, vatandaşlarla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi amacıyla oluşturulan “Açık Kapı” biriminin kamu hizmetlerinin yürütülmesinde katkı sağladığını söyledi.

Vatandaşın isteklerinin karşılanmasında güçlü iletişim kanalları kullandıklarını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, ““Açık Kapı” birimine bu güne kadar bin 55 vatandaşımız başvuruda bulundu. Bu başvuruların bin 22’si uzman personelimiz tarafından büyük ölçüde çözüme kavuşturuldu. Halen devam eden 33 başvuru bulunuyor” dedi.

Vatandaş merkezli hizmet anlayışıyla hareket ettiklerini, birim çalışanlarının bire bir vatandaşlarla görüşerek taleplere çözüm aradığını dile getiren Vali Funda Kocabıyık “İçişleri Bakanlığı’mızca devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişimi artırmak, başvuruları sonuçlandırma sürelerini kısaltmak ve vatandaş memnuniyetini yükseltmek amacıyla planlanan projeyi çok önemsiyorum. Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine kolay ulaşımı noktasında ilimizde sorun yaşamıyoruz. Birime başvuruda bulunan vatandaşlarımızın talepleri büyük oranda çözülüyor. Çünkü biliyoruz ki milletimiz her şeyin en iyisine layık” ifadelerini kullandı.

Düzenli olarak “Halk Günü” etkinliklerinde vatandaşlarla bir araya geldiğini dile getiren Vali Funda Kocabıyık şöyle konuştu:

“Vatandaşlarımızdan gelen talepler arasında koordinasyon gerektiren, birden fazla kurumu ilgilendiren sorunları çözmek için düzenli olarak Halk Günü etkinlikleri yapıyoruz. Bu toplantılarda ilgili kurum yöneticilerimiz hazır bulunuyor. Amacımız kolay ulaşılabilir olmak, taleplere çözümler bulmak”