Meteoroloji’den son dakika uyarısı! Çok şiddetli bir şekilde geri dönüyor

Türkiye çok sıcak bir yaz geçirdi. Öyle ki, bazı illerimizde termometreler 50 dereceyi gösterdi. Vatandaş resmen yağmura hasret kalırken, Meteoroloji’den son dakika uyarısı geldi! Sıcaklıkların çok şiddetli geri döneceği açıklandı.
Meteoroloji’den son dakika uyarısı! Çok şiddetli bir şekilde geri dönüyor

Aktarılan son habere göre Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının Cuma gününden itibaren başlamak üzere 40 dereceyi aşabileceği duyuruldu. Vatandaşlar için uyarılar peş peşe belirtilirken, MGM tarafından da 5 günlük hava durum raporu paylaşıldı.

CUMA GÜNÜ GERİ GELİYOR

Meteoroloji’nin aktardığı verilere göre çok sayıda ilimizde sıcaklıklar Cuma gününden itibaren hızla artış gösterecek. Özellikle bazı illerde 40 dereceyi geçebilecek olan sıcaklıklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

YAĞIŞ BEKLENEN İLLER

21 Eylül güncel hava durumuna ilişkin açıklama yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışlı havalara ilişkin, “Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Erzurum, Erzincan, Igdır, Ağrı, Kars, Ardahan çevreleri, Van'ın güney kesimleri ile bu akşam saatlerinde Sivas, Kahramanmaraş, Kayseri'nin doğusu, Osmaniye'nin doğusu, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa çevreleri ve Gaziantep'in doğu kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor” ifadelerini kullandı.

Hava sıcaklıklarının da mevsim normallerinin 6 derece kadar üstüne çıkabileceğinin altı çizildi. Bu sebeple vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarı yapıldı.

5 GÜNLÜK HAVA DURUM RAPORU AÇIKLANDI

Yapılan son paylaşımla birlikte 21 – 25 Eylül tarihleri arasında etkili olacak sıcaklık değerleri haritalı olarak paylaşıldı. Buna göre özellikle deprem bölgesindeki illerimiz ve batı bölgesindeki illerde sıcaklıkların 40 dereceyi zorlayabileceği görüldü. İşte 21 – 25 Eylül arası için yayınlanan 5 günlük hava durum raporu:

1.png

2.png