Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın Uşak'ta

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, öğretmenlerin mali, sosyal ve özlük hakları ile çalışma şartlarının düzenlenmesi ve geliştirilmesi gerektiğini söyledi.
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın Uşak'ta

Yalçın, Memur-Sen Uşak İstişare Toplantısı'nda Türkiye'nin uluslararası güçlerin hedefinde olduğunu, zor bir süreçten geçildiğini, ülkenin ekonomik ve siyasal oyunlarla önünün kesilmeye çalışıldığını belirtti.

Örgütlü mücadelenin önemine değinen Yalçın, sendika olarak sadece üyelerin menfaatlerini düşünen bir zihniyete sahip olmadıklarını, ülkenin çıkarlarını her şeyin üstünde tuttuklarını ifade etti. 

Bölgesinde ve dünyada güçlenen Türkiye'de emperyalistlerin taşeron terör örgütleri eliyle kaos yaratmak istediğine dikkati çeken aktaran Yalçın, "15 Temmuz'da bütün güçleri ile bu ülkeyi ele geçirmeyi amaçladılar, biz o gece sokağa çıkın çağrısı yapan ilk sivil toplum kuruluşu olduk. Çünkü örgütlü bir güce sahiptik. Üyelerimiz şehadete yürümek için sokağa çıktı. Yüzbinlerce üyemiz bu ülkeyi hainlere karşı savundu. Millet hainlere geçit vermedi." dedi. 

Yalçın, eğitimdeki sorunların çözümü için ellerini taşın altına koyduklarını, öğretmenlerin toplumdaki saygınlığının artırılması gerektiğine işaret etti.

Öğretmenlerin fedakarca çalıştığını anlatan Ali Yalçın, "Öğretmenlerin mali ve sosyal hakları, özlük hakları, çalışma şartlarının düzenlenmesi ve geliştirilmesi gereklidir." ifadesini kullandı.

Daha nitelikli bir eğitim için sendika olarak üzerlerine düşeni en iyi şekilde yaptıklarını dile getiren Yalçın, şunları kaydetti:

"Bizler bir yandan ücret ve özlük hakları mücadelesini en iyi şekilde verirken, diğer taraftan Türkiye’nin geleceğinin şekillenmesinde paydaş olmayı becerebiliyoruz. Öncü, önderlik, temsil yeteneğimizi, mücadele azmimizi hep çoğalttık. Kendimizi başkalarının ihtiyaçlarını, hayallerini, değerlerini gerçekleştirirken bulacağımızı bilerek misyon ve vizyonumuzdan ödün vermedik. Örgütlenmeden gelen gücümüzü kullanmaya devam edeceğiz. Bu nedenle üyelerimize daha fazla görev düşüyor. Üye sayımızı artırmak istiyoruz."