Mehmet yazar Çakın bozar

Bütçe suyunu çeker azar azar

GÜNCEL 22.09.2021, 16:17

Mehmet yazar Çakın bozar

Bütçe suyunu çeker azar azar

GÜNCEL 22.09.2021, 16:17
Mehmet yazar Çakın bozar

Uşak Belediyesi, henüz 2 yılı bile dolmayan bisiklet yolunu kazımaya başladı.

Uşak Belediyesi Atapark çevresindeki yolu sıcak asfalt atmak için kazımaya başladı. Koca bir yaz geçip giderken parmağını bile kımıldatmayan belediyenin okullar açıldıktan sonra yol yapımı için harekete geçmesi, vatandaşların tepkisine neden olurken, yolun trafiğe kapanacağından bilgisi olmayan vatandaşlar da çok sıkıntı çekti ve trafik alt üst oldu.

Yolu daraltmaktan başka hiçbir işe yaramayan bisiklet yolu da 2 yılını bile doldurmadan tarih oldu.

Uşak Belediyesi, Atapark çevresinde bugün sıcak asfalt kaplama çalışmalarına başladı. Ancak yol çalışması yapılacağı daha önceden duyurulamayınca Atapark yöresinden aracı ile geçmek isteyen vatandaşlar büyük sıkıntı yaşadı. Özellikle eski stadyum yönünden Atapark istikametine gitmek isteyen araçlar yolun kapalı olduğunu görünce otogar kavşağından dönmek zorunda kaldı.

Vatandaşların bir diğer tepkisi de yol yapımı zamanlamasına oldu. Uşak Belediyesi’nin koskoca bir yaz mevsiminde parmağını bile kımıldatmadığını kaydeden vatandaşlar; “Tam okullar açıldı. Sabah çocuklar okula gidecek yollar kazılıyor. Madem, yol yapılacaktı yaz aylarında aklınız neredeydi? Tarfiğin en yoğun olduğu zamanlarda yol yapmak hangi akıl ve mantığın ürünüdür? Anlayamadık” şeklinde tepki gösterdiler.

HİÇ BİR YERE GİTMEYEN BİSİKLET YOLU DA KALDIRILDI

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın 09 Kasım 2019 tarihinde bisiklete inerek açılışını yaptığı bisiklet yolu da tamamen kazınmaya başladı.

Daha 2 yılını bile doldurmayan bisiklet yolunun kaldırılmasına da tepki gösteren vatandaşlar, “Bisiklet yolu zaten yolu daraltmaktan ve trafik sıkışıklığına neden olmaktan başka hiçbir işe yaramıyordu. Aslında kaldırıldığı da iyi oldu. İnşallah yeniden yapamaz.

Bizim tepkimiz, bu işe yaramayan yol, madem 2 sene bile durmayacaktı, niye yapıldı? Bizim paralarımızla doldurulan belediye bütçesi, boş ve işe yaramayan projelerle boşaltılıyor. Bu milletin parasına yazık oluyor” şeklinde yakındı.

(SALİH KILINÇ/HABER)

Yorumlar (4)
Harun Gök 4 ay önce
Işe koyulmuşken kaldırımlarda yıkılsın, 2 kaldırım var ve arada Ağaçlar var, kaldırımda iki kişi yanyana yürüyemiyo, Yol ile aynı Seviyeye insin , Ağaçlar olduğu gibi kalsın, Yayalar yolu mavi olsun, Hiz 30 km olsun, Bulvar gibi Şehir gibi olsun,
dayı 4 ay önce
salih abi türkiyedeki belediyecilik anlayışı butaha doğrusuda hak yemenin hısızlığın adaletsizliğin diğer adı bunlar değişmez kanlarına işlemiş yetim hakkı yemek taşları döşemek için bazı yalakaları zengin ettiler asfalt içinde diğer bir yalakayı zengin edecekler dahası HIRSIZLIKYAPACAKLAR ama adalet ya bu dünyada yadaöbür tarafta tecelli edecek
bisiklet 4 ay önce
tam da avrupa hareketlilik haftasında belediyeler göstermelik bisiklet etkinliği ararken bizim belediye yolu kaldırıyor. umarım yenileri yapılarak telafi edilir ve bu sefer bir yere ulasır.
Vatandaş 4 ay önce
En iyi para yeme imkanını sağlayan "yol çalışmaları" için her yerde parkeleri söküp asfalt atıyorlar. İki gün sonra yağacak yağmurlarda sel ve su basması haberleri gelmeye başlayacak.