Mehmet Çakın: "Tüm terör unsurları en kısa sürede yok edilecek"

AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın düzenlemiş olduğu basın toplantısın da, Afrin bölgesindeki tüm terör unsurlarının en kısa sürede yok edileceğini söyledi. 
Mehmet Çakın: "Tüm terör unsurları en kısa sürede yok edilecek"

Çakın, Tiritoğlu Parkı'nda düzenlediği basın açıklamasında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Harekatın 5. gününde birliklerin hedeflenen ilerlemeyi sağladığını aktaran Çakın, harekatın en kısa sürede başarıyla tamamlanacağını ifade etti. 

Toplumun tüm kesimlerinin harekata destek olduğunun altını çizen Çakın, "Kuzey Suriye'de terör unsurları tamamen bertaraf edilene kadar Türkiye mücadelesini sürdürecek. Cumhurbaşkanımızın da belirtiği gibi terörle artık sadece yurt içinde değil bize tehdit olan her bölgede mücadele edeceğiz. Yerli ve milli ordumuz bu harekatı başarıyla tamamlayacaktır. Şu ana kadar 260'ın üzerinde terörist etkisiz hale getirildi. Allah ordumuza güç kuvvet versin, Türkiye tek yürek olarak ordusunun arkasındadır. Tüm terör unsurları en kısa sürede yok edilecek." dedi. 

Çakır, harekata destek olmak için Tritoğlu Parkı'nda kurulan stantta, 10 bin Fetih Suresi okunmasını sağlamak istediklerini kaydetti.