Kütahya kaplıcalarında havuz sezonu açıldı!

Kütahya’nın şifalı suları ile dünyaca ünlü Ilıca Kaplıcaları’nda havuz sezonu açıldı.
Kütahya kaplıcalarında havuz sezonu açıldı!

Kütahya’da turizm alanında çok önemli bir yer tutan Ilıca Kaplıcaları’nda sezon açılışı yapıldı. Ilıca Kaplıcaları’nda bulunan turizm tesislerinden yerli ve yabancı misafirlerin yararlanmaya başladıkları bildirildi.

Ilıca’da yenilenen hamam ve havuzlardan yararlanmaya başlayan misafirler oldukça memnun kalıyorlar. Aileleri ile güzel vakitler geçiren misafirler aynı zamanda şifa da buluyorlar. Çok sayıda rahatsızlığa çare olan bu şifalı sularla sağlıklarına kavuşanlar her yıl Ilıca Kaplıcaları’nı ziyaret ediyorlar.

KAPLICA TURİZMİ BAŞLADI

Kütahya'nın şifalı sularıyla ünlü Ilıca Kaplıcaları'ndaki turizm tesislerinde havuz sezonu açıldı.
Ilıca'da yenilenen hamam ve havuzlarıyla müşterilerine hizmet vermeye başlayan tesisler, doğal ortamıyla kaplıca keyfi sunuyor.

Otel Müdürü Mustafa Özbaş, açık ve kapalı alanda bulunan termal havuzların başta romatizmal hastalıklar olmak üzere bir çok rahatsızlığa şifa olduğunu kaydetti.

Ilıca'nın doğa harikası bir kaplıca bölgesi olduğunu kaydeden Özbaş, "Termal suların geçmişten günümüze binlerce yıldır şifa kaynağı olduğu bilinmektedir. Ülkemizdeki termal su kaynakları rezerv bakımında Avrupa'da birinci, dünyada yedinci sırada gelmektedir. Doğal ortam, termal su renksiz, mineral bakımında zengin, kokusuzdur. Doğanın bir hediyesi olarak şifalı bay termal havuz, bayan termal havuz, çocuk havuzu ve açık havuzumuz müşterilerimizin hizmetindedir" ifadelerini kullandı.

Harlek Termal Otel'in açık ve kapalı alanlarındaki havuzlardan yararlanan vatandaşlar, tesis işletmecilerine verdikleri hizmetten dolayı teşekkür etti.

Kütahya’da sadece bir tesis için değil tüm tesislerin sezona hazır oldukları bildirildi. Kütahya turizminde çok önemli bir yere sahip olan kaplıca turizmi için çok kapsamlı çalışmalar ve denetimler yapılıyor. Kütahya’ya gelen misafirler oldukça memnun ayrılarak sağlıklarına kavuşmuş oluyorlar.