Kuşadası'nda tatil yoğunluğu başladı! Uzun araç kuyrukları oluştu!

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde 9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle turist akını başladı. Uzun araç kuyrukları oluşurken Kuşadası bayram tatilinde 2 milyon turisti ağırlayacak.
Kuşadası'nda tatil yoğunluğu başladı! Uzun araç kuyrukları oluştu!

Kurban Bayramı tatili bugün itibariyle başlıyor. 9 günlük tatili fırsat bilenler okulların da kapanması ile beraber aileleri ile beraber Aydının turistik merkezlerinden olan Kuşadası’na akın etmeye başladılar. İlçe girişinde uzun araç kuyrukları oluşurken artan hareketlilikten esnaflar da memnun oldular.

Kuşadası’nda bayram tatili boyunca toplamda 2 milyon turistin ağırlanmasının beklendiği açıklanırken otellerin doluluk oranı da yüzde 95’e kadar yükseldi. Sıcak havadan bunalanlar ise şimdiden sahili ve plajları doldurdular.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası'na, 9 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yerli turistlerin ilgisi yoğun oldu. Okulların kapanmasını da fırsat bilen aileler İzmir, Manisa ve Denizli gibi yakın illerden bayramı geçirmek için Kuşadası'na gelmeyi tercih etti.

Tatilcilerin Kuşadası'na olan talebi kentin Selçuk yönündeki girişinde de uzun araç kuyruğu oluşturdu. Hava sıcaklığının 42, deniz suyu sıcaklığının 28 derece olarak ölçüldüğü ilçede plajlar da doldu, taştı. Tatilciler serinlemek için özellikle Kuşadası Belediyesi'nin ücretsiz şezlong ve şemsiye uygulamasını başlattığı Kadınlar Denizi Plajı ile Marina mevkiinde bulunan Halk plajına gitti.

Kurban Bayramı tatili, ilçedeki 5 yıldızlı ve butik otellerin doluluk oranlarını yüzde 95'lere kadar çıkarırken kentin turistik çarşılarındaki alışveriş hareketliliği de esnafın yüzünü güldürdü.

Başkan Ömer Günel: “Tüm hazırlıklarımız tamam”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel de ilçe genelinde tüm hazırlıkların tamamlandığını belirterek, "Kentimiz Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da misafirlerimizi ağırlamaya hazır. Şehre girişler bugün yoğunlaştı. Bayram süresince 2 milyonu aşkın misafirimizi ağırlamış olacağız. Tüm hemşehrilerime ve kentimizi ziyaret etmeye gelenlere mutlu ve huzurlu bayramlar diliyorum” diye konuştu.

Kuşadası bayram tatilinde oldukça kalabalık hale gelecek. Bunun için her türlü önlem alınırken emniyet birimleri de tam mesai yapacak şekilde çalışma planına geçtiler. Turizmin canlanması ilçe esnafının yüzünü güldürürken tatilin huzur içerisinde tamamlanması için tüm tedbirler alındı.