Kurbanlık develer peynir ekmek gibi satıldı! 1 deve kaç TL 2024

Kurban Bayramı öncesi kurbanlık fiyatları cepleri yakmaya devam ederken kurbanlık dana hisse, canlı koyun koç fiyatı için rakamlar yükselmişti. Kurbanlık deve fiyatları da belli oldu.
Kurbanlık develer peynir ekmek gibi satıldı! 1 deve kaç TL 2024

ADIYAMAN (İHA) - Kurbanlık dana ve koç koyun fiyatları vatandaşı şoka uğratırken bu sene emekliler ve asgari ücretli çalışanlar için kurban kesmek nerede ise imkansız hale gelmişti. Vatandaş dana ve koç almakta zorlanırken Adıyaman'da satışa çıkartılan kurbanlık develerin dakikalar içerisinde deyim yerindeyse peynir ekmek gibi satması şaşkınlık yarattı.

KURBANLIK DEVE FİYATLARI! 1 DEVE KAÇ TL 2024?

Adıyaman’da fiyatları 200 ile 300 bin TL arasında değişen kurbanlık develer satılmaya başlandı. Kısa sürede develerin neredeyse tamamı satıldı. Yaklaşan Kurban bayramı öncesinde küçük ve büyükbaş kurbanlıklar satılmaya başlandı.

Adıyaman’ın Besni ilçesinde küçük ve büyük baş kurbanlıkların yanı sıra kurbanlık deve satışları da başladı. Besni ilçesinde Murat Nalman isimli kurbanlık hayvan satıcısı, daha önceki yıllarda olduğu gibi yine kurbanlık deve getirdi. Aydın, Antalya, İzmir ve Çanakkale illerinden getirdiği kurbanlık develeri satışa çıkartan Murat Nalman, kısa sürede develerin çoğunu sattı. Genellikle sipariş üzerine kurbanlık deve getiren Murat Nalman, 20 kurbanlık deveden 18’ini sattı.

Kurbanlık develere büyük ilgi gösteren vatandaşlar, fiyatları 200 ile 300 bin TL arasında olan develeri kurban edecek. Müşterilerinin talebi üzerine develeri getirdiğini belirten deve satıcısı develerin satılmak üzere Aydın, Antalya, İzmir, Çanakkale'den getirtildiğini belirterek getirmiş oldukları 20 devenin 18 tanesinin anında satıldığını, 1 tanesi için pazarlıkların sona erdiğini ve ellerinde son 1 deve kaldığını söyledi.