Kredi ve Kefalet Kooperatifi Seçimlerinde Gelişen Uşak Vurgusu

Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Divan Başkanlığı görevini icra eden Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Musa Çelikkol yaptığı açıklamada Uşak’ın büyük bir değişim yaşadığını belirterek Başkan Nurullah Cahan’a teşekkürlerini sundu.
Kredi ve Kefalet Kooperatifi Seçimlerinde Gelişen Uşak Vurgusu

Yoğun bir katılımla gerçekleşen olağan genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın, oda başkanlarının ve esnafın geniş katılım sağladığı genel kurulun açılış konuşmasını gerçekleştiren Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve Divan Başkanı Musa Çelikkol, “Esnaf ve Sanatkar demek bir ilin can damarı demektir. Esnaf ve sanatkarlar olmadığı müddetçe, sanayiler durmuş demektir.” diyerek esnaflık kültürünün önemine dikkat çekti.
 


Uşak’ta dev bir değişimin yaşandığını ve göz kamaştırıcı bir şehrin ortaya çıktığını belirten Çelikkol, en son dört yıl önce şehre geldiğini, şehrin giderek güzelleştiğini ve bu gelişinde bambaşka bir Uşak gördüğünü ifade etti. Uşak’a girer girmez gözlemlediği değişim karşısında şaşkınlığa uğradığını ifade eden Denizli Başkanı Musa Çelikkol övgülerine, ”Kentsel Dönüşüm alanını görünce gurur duymamak, sevinmemek elde değil. Belediye Başkanımız Nurullah Cahan’a çok teşekkür ediyoruz.İtecik laleleri ile aydınlatılmış yollar ise şehre bambaşka bir hava katmış.Siyaset ayrı, esnaflık, belediye başkanlığı, hizmet sunmak ayrı. Çalışanın her zaman arkasında durmalı.” sözleriyle devam etti.

 


Programda esnafların yanında olan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise, “Uşak’ta söz verilen her şeyin birer birer ortaya koyulduğunu belirtti. Cahan, “Divan Başkanımız Musa Çelikkol’a teşrifleri nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Onu Denizli’nin medarı iftarı, Uşak’ın ağabeyi olarak görüyoruz. Dört yıl önce kendileriyle görüşmemizde projelerimizden bahsetmiştik ve bugün birer birer hepsini hayata geçirmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Kentsel Dönüşüm alanımızdan tutun, cadde, yol, sportif ve sosyal faaliyetlere kadar her alanda şehrimiz güzelleşiyor. Ama bunu sizlerle birlikte yapıyoruz. Bütün projelerde istişare ile yol alıyoruz. Yine bin tane dükkanı içerecek yeni bir sanayi sitesini inşa ediyoruz. Ve bir dahaki kongrede İnşallah, dükkanlarınızı size teslim etmek şansını yakalayacağız. Birlik ve beraberlik tablosu çok güzel. Bunun daim olmasını diliyoruz.” açıklamalarına yer verdi.

 


Divan Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sadettin Öztürk ise söz alarak, “Salonumuz tıklım tıklım dolu. Çok güzel bir ahenk var. Biraz önce Divan Başkanımızın sorunuz var mı demesine karşılık olumlu yanıtlarla destek gösterilmesi, bizleri çok mutlu etti. Çünkü bu ortaya koyulan başarının bir sonucu.” şeklinde konuştu. Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin her türlü talebe karşılık verebildiğini belirten Başkan Sadettin Öztürk,”Esnafımızdan ricamız,dengeli bir bütçe yönetimi ve ihtiyacı kadar kredi ile sürdürülebilirliği sağlaması. Katılım sağlayan tüm değerli üyelerimize, başkanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

 


Bütçe ve giderlere yönelik raporların sunulduğu genel kurulda 2019 yılı tahminlerine de yer verildi. Daha sonra Musa Çelikkol’un Divan Başkanlığı’nda oylamaya geçilen genel kurulda, yönetim kuruluna Gültekin Köse, Hayri Dönmez, Şerif Çelik, Mehmet Ayçiçek, İsmail Uymaz ve denetim kuruluna ise Fatih Koparan ile Ersun Dilik getirildi.