Kargolar 20 21 Haziran açık mı, çalışıyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama sonrasında Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmıştı. Bunun üzerine vatandaşlar kargoların ne zaman hizmet vereceğini merak ediyor. Kargolar 20 21 Haziran açık mı?
Kargolar 20 21 Haziran açık mı, çalışıyor mu?

Kurban Bayramı tatili sebebiyle kargosu olanlar kargoların çalışma tarihlerini araştırmaya başladı. Peki, bayramdan sonra kargolar çalışıyor mu? Kargolar 20 21 Haziran tarihleri arasında çalışıyor mu? Kargolar ne zaman açılacak? İşte merak edilenler

Kargo firmaları, bu noktada çalışma saatlerini araştırıyor. 4 günlük Kurban Bayramı tatili bu yıl 9 güne çıkarıldı. 9 günlük tatil boyunca kargosunu bekleyen vatandaşlar güncel kargo firmalarını araştırmaya başladı.

KARGOLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Kargoların ne zaman açılacağı merak konusu oldu. Kargo firmaları bayram tatili boyunca kapalı olacak. Kargo firmaların çalışma prensiplerine göre bu durum farklılık gösterse de pek çok firma 20 21 Haziran tarihleri arasında çalışmaya yeniden başlayacak.

Yılın ikinci dini bayramı kapsamında resmi tatil süresi 9 güne çıkarılmıştı. Bu süre boyunca kargoda gönderişi olanlar kargoların çalışma saatlerini araştırmaya başladı. Özel sektörün büyük bir kısmında bayram tatili arefe günü yarım gün, bayramın 4 günü de tam tatil olarak sayılıyor. Özel sektör konumunda olan kargo firmaları da bu kapsamda 20 Haziran Perşembe günü mesailerine kaldıkları yerden devam edecek.

PTT KARGO NE ZAMAN AÇILACAK?

Kamu personelleri için bayram tatili 9 gün olarak açıklanmıştı. PTT’de devletin kurumu olduğu için bayram tatili 9 gün olarak geçerli olacak. Kamu personelleri için idari için 23 Haziran Pazar günü bitecek. Mesai kamu personelleri için 24 Haziran Pazartesi günü başlayacak. PTT Kargo da aynı şekilde pazartesi günü hizmete başlayacak.