banner230

Kar yağışı Uşak’ta çileye dönüştü!

Uşak’ta gece saatlerinden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle kentin birçok noktasında trafik durma noktasına geldi. Yoğun kar yağışı altında okullara giden öğrenci ve veliler, engelliler, okulların kapandığını duyunca geri dönmek zorunda kaldı.

GÜNCEL 18.01.2022, 11:49

Kar yağışı Uşak’ta çileye dönüştü!

Uşak’ta gece saatlerinden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle kentin birçok noktasında trafik durma noktasına geldi. Yoğun kar yağışı altında okullara giden öğrenci ve veliler, engelliler, okulların kapandığını duyunca geri dönmek zorunda kaldı.

GÜNCEL 18.01.2022, 11:49
Kar yağışı Uşak’ta çileye dönüştü!

Uşak Valiliği ve Uşak Üniversitesi, kapandığını saat 04.00 sıralarında başlayan kar yağışına rağmen 08.30 da duyurunca geri dönüş çilesi yaşandı. Zaman zaman ufak tefek maddi hasarlı trafik kazaları da yaşandı.

Uşak Belediyesi’nin de saat 08.30 dan sonra yol tuzlama çalışmalarına başlaması da vatandaşın tepkisine neden oldu. Uşak il özel idaresi yetkilileri ise kar yağışının başlamasından itibaren harekete geçerek tüm köy yollarının açık kalmasını sağladılar.

Vatandaş tepki gösterdi

Sabaha karşı 04.00 sıralarında ilimizde başlayan kar yağışına karşı, Uşak İl Özel İdaresi dışındaki kurmaların zamanında harekete geçmemesi ve okulların bir günlük kapandığının geç duyurulması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Küçük çocuklar yoğun kar yağışı nedeni ile velileri ile her şeyden habersiz okullarına gitti. Saat 08.30 sıralarında okulların kapandığı haberi gelince bu kez geri dönüş çilesi başladı. Okul servisleri çocukları bırakıp okuldan ayrılınca çocuklar evlerine yayan dönmek zorunda kaldı.

Uşak Üniversitesi öğrencileri de sınavlar nedeni ile okula giderken üniversitenin tatil olduğunu ya otobüslerde öğrendi ya da okula gidince. Araçlar üniversiteye giden yokuşu çıkamayınca öğrenci ve öğretim üyeleri yokuşu karlara bata çıka yayan geçebildi.

Uşak Belediyesi ise şehir içi ana caddelere tuzlama işine saat 08.00 den sonra başladığı için vatandaşların tepkisine neden oldu. Karda kayganlaşan ve balçık haline gelen zeminde araçlar kayarak birbirine çarptı veya yolda kaldı.

Sınıfı geçen Uşak il Özel idaresi oldu

Uşak İl Özel İdaresi ekipleri ise kar yağışının başladığı 04.00 sıralarında harekete geçerek köy yollarının kapanmaması için gereken önlemleri aldı.

İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgilere göre; akşamdan hazır bekletilen 30 çalışan, 9 greyder ve 4 tuzlama kamyonu, özellikle ana köy grup yollarının açık olması için halen çalışıyor.

Uşak’ın diğer illerle bağlantısını sağlayan kara yollarının da açık olduğu bildirildi.

(SALİH KILINÇ / HABER)

Kaynak: UŞAK GÜNDEM
Yorumlar (8)
Doğan 5 ay önce
Maalesef yazdığınız durumu yaşadık çocuklarla. Okulların kapanması neden geç haber verildi. Belediye neden tuzlamayı geç yaptı.
süleyman 5 ay önce
sayın vali ve sayın belediye başkanını tebrik ediyorum çok güzel önlem almışlar bir kez daha vatandaşın yanında olduğunu gördük, açılış yokmu açılış ???????
Bozkurt 5 ay önce
Belediyemiz tam gaz hizmete devam ediyor maşAllah.
ALİ 5 ay önce
HARİKA ALKIŞLIYORUM
Emrah 5 ay önce
Tam bir rezalet ötesi durum, meteoroloji günler öncesinden haber verdi .Buna rağmen valilik ve belediye tedbir almadı
Devran 5 ay önce
Bu rezilik ne zaman biticek anlamış deilim biz sabah işe gidiyoruz ne yollarda açılma var nede tuzlama araçlar yolda korkulu anlar yaşıyoruz kar lastiğiniz yok deyip bahane bulup vatandaşa ceza yazan devletin polisi bu rezilikler yaşanırken nerde peki bu belediyeye gereken yaptırımlar uygulanmalı su parasi hizmet masrafı demeyi biliyorlar çatir çatır soyyolar milleti hizmete geldimi kimse piyasada yok bu arada il özel idareyi canı gönülden tebrik ederim aldiklari paralar sonuna kadar helal olsun birazda belediyeye hizmet nasıl yapılır öğretsinler
Abartmayın o kadar 5 ay önce
Bizim insanımız sihirli bir değnek var yetkililerin elinde, dokununca düzelecek sanıyor.
abd'de, Avrupa'da, Rusya'da kar sürekli ve şiddetli yağdığı bilindiği, tüm teknolojik ekipmanlara sahip oldukları halde, ulaşım felç oluyor, şehir içi yolları kapanıyor. Uşakta gördüğüm en büyük sıkıntı, Vali, Vali Yardımcıları ve Milli Eğitim arasında koordinasyon eksikliği ve bilgi alışverişi olmayışı.
Şikâyetçi olanlar Amerika'ya 4 ay önce
Bizim insanımız karın ulaşımı nasıl felç ettiğin görmedikleri, her şeyi devletten bekledikleri için çok şikayetçiler. Amerika'da ve Avrupa'da insanlar evlerinin önündeki kaldırımları, araçlarındaki kar yada buzu temizlemek zorunda, hatta bir çok ülke yolun yarısını bile temizlemeyi zorunlu tutuyor. Temizlenmeyen her gün için günlük cezalar uygulanabiliyor Amerika'da ve bu günlük 250 dolar gibi sanırım.