Kamer Selçuk: Tekirdağ'daki tren kazasında ihmali bulunanlar cezalandırılmalı

Uşak'ta bir grup, Tekirdağ'da 24 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Kamer Selçuk: Tekirdağ'daki tren kazasında ihmali bulunanlar cezalandırılmalı

Tekirdağ'da 24 kişinin yaşamını yitirdiği tren kazasını protesto için bir grup Uşak Tren Garın'da toplandı.

Eğitim-Sen Uşak Şubesi Kadın Kolları Başkanı Kamer Selçuk, grup adına yaptığı açıklamada, kazayla ilgili ihmali bulunanların cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Kazanın tüm yönleriyle aydınlatılması gerektiğini dile getiren Selçuk, şunları kaydetti:

"Demiryolu taşımaları tüm dünyada en güvenilir taşıma yolu olarak kabul edilir. Ülkemizde, demiryollarında meydana gelen ciddi kaza oranlarına bakıldığında durumun çok farklı olduğu görülüyor. Türkiye'de 2016 yılında demiryolunda 67 ciddi kaza meydana geldi ve bu kazalarda 95 insanımız hayatını kaybetti. 2017 yılında ise 47 ciddi kazada 54 kişi hayatını kaybetti. Çorlu'da 8 Temmuz'da 24 canımızı daha yitirdik 318 yaralıdan 124'ü hastanelerde tedavi altında. Tüm sorumluların bulunması ve adalet önünde hesap vermesini istiyoruz." 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mine
Mine - 10 ay Önce

Kaza sayısı azaliyor her yıl... Buda gereken tedbirlerin alındığına işaret değil midir? Sadece eleştirirken değil takdir ederken de sizleri basinda görmek isteriz.

Adalı
Adalı @Mine - 10 ay Önce

Bununla ilgili istatistiği de paylaşır mısınız? Azalan kaza sayılarını görelim.
http://www.trafik.gov.tr/SiteAssets/istatistik/Genel_Kazalar.pdf Ben bakıyorum da azalan bir şey yok. Yorum yaparken neye dayandırarak söylediniz merak ediyorum.