İzmirli öğrencilere 6 Bin TL şartsız koşulsuz ödeme! Ege, Dokuz Eylül, Ekonomi, Katip Çelebi Üniversitesi ve bu üniversiteliler

Türkiye'nin en kalabalık illeri arasında ilk 3'te yerini alan İzmir'de öğrencilere dev destek Büyükşehir Belediyesi tarafından duyuruldu.
İzmirli öğrencilere 6 Bin TL şartsız koşulsuz ödeme! Ege, Dokuz Eylül, Ekonomi, Katip Çelebi Üniversitesi ve bu üniversiteliler

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından İzmir'e ilk kez gelen yeni üniversiteliler için maddi destek açıklaması geldi.

izmir-buyuksehir-belediyesi-nden-otobus-bileti-almakta-zorlanan-ogrencilere-ulasim-yardimi-1035889-5.jpg

İzmirli öğrencilere 6 Bin TL şartsız koşulsuz ödeme! Ege, Dokuz Eylül, Ekonomi, Katip Çelebi Üniversitesi ve bu üniversiteliler- İzmir'in öğrencilerine büyük müjde geldi. Başkan Soyer, Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Katip Çelebi Üniversitesi gibi İzmir'in 9 üniversitesinden herhangi birine kayıt yaptıran ve maddi durumu yeterli olmayan öğrencilere kol kanat gerdi.

İzmir'e okumaya gelen üniversitelilere İzmir Büyükşehir Belediyesi 60 Milyon TL'lik bütçe ayırdı. Toplam olarak her ay ödenecek olan eğitim destek ödemeleri 8 ay sürecek ve 6 Bin TL'yi bulacak. Her ay 750 TL'lik ödeme alacak olan ihtiyaç sahibi üniversitelilerin başvuruları büyükşehir tarafından alınacak.

61a875f286b24a1114655ea4.webp

BAŞVURU ŞARTLARI VE KOŞULLARI

Üniversite öğrencilerine toplam 60 Milyon TL'lik bütçe hazırlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin aylık ödemelerinden faydalanmak isteyen öğrenciler için kriterler belirlendi.

Buna göre, Ailesi İzmir'de ikamet eden ve ihtiyaç sahibi olan 10 bin ön lisans ve lisans öğrencilerine aylık 750 TL'lik destek ödemesi yapılacak. Toplam 8 ay sürecek olan ödemelere bizizmir.com web adresi üzerinden ulaşarak öğrenciler başvuru yapabilecekler.

Ödemeler, İzmir'in özel ve devlet olmak üzere 9 farklı üniversitesinin her biri için geçerli olacak.