İzmirli öğrenciler sokak hayvanları için mobilya tasarladı

İzmir'de Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri sokak hayvanları için özel mobilyalar tasarladı.
İzmirli öğrenciler sokak hayvanları için mobilya tasarladı

İzmir'de üniversite öğrencileri tarafından tasarlanan sokak hayvanları mobilyaları şehirde belirlenen park ve barınaklara yerleştirildi. Sokakta kalan hayvanlar için tasarlanan mobilyalar İzmirliler tarafından da beğenildi ve sokak hayvanlarına yönelik olarak yapılan kulübelerin sayılarının arttırılması istendi.

SOKAK HAYVANLARINA ÖZEL MOBİLYA!

Yaşar Üniversitesi, HAYTAP ve Caploonba Orpak Mobilya, sokak hayvanları için sosyal sorumluluk projesini hazırladı. Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerinin sokak hayvanları için tasarladıkları mobilyalar, İzmir’in çeşitli bölgelerindeki park ve barınaklara yerleştirildi.

sokak-hayvanalri-1.jpg

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ve Caploonba Orpak Mobilya, Me2 Projesi’nde sokak hayvanları için bir araya geldi. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 3. sınıf öğrencileri, ‘INAR 3302 Mobilya Tasarımı’ dersi kapsamında, HAYTAP’ın mentorluğunda hem sokak hayvanları hem barınaklar hem de sahipli hayvanlar için mobilyalar tasarladı.

sokak-hayvanlari-2.jpg

Genç iç mimarların ellerinden çıkan ürünler sokakta yaşayan hayvanların konforlu bir şekilde barınma ihtiyaçlarını karşılamalarına yönelik tasarlandı. Özellikle de yapılan kulubüler büyük ilgi görürken sokak hayvanlarının kış mevsiminde yaşadıkları barınma sorununu çözecek olması memnuniyet yarattı.

Kaynak:Haber Kaynağı