İzmir Selçuklu'da meslek fabrikası katkı sağlamaya devam ediyor

Selçuklu'da meslek fabrikası kursları ile istihdamın arttırılması amaçlanırken yeni kursiyerler mezun olmaya devam ediyor.
İzmir Selçuklu'da meslek fabrikası katkı sağlamaya devam ediyor

Mobil Barista kursu başarılı bir şekilde tamamlandı. Kursa katılım gösteren ve eğitim alan 24 kursiyer programı tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Kahve severlerin büyük ilgi gösterdiği kurs yoğun ilgi görürken kursiyerlere barista sertifikası teslim edildi.

İZMİR'DE KURSİYERLERE SERTİFİKALARI TESLİM EDİLDİ!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası ve Selçuk Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen Meslek Fabrikası Kursları kapsamında Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde düzenlenen Mobil Barista Kursu tamamlandı. Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi bahçesinde mobil araçta düzenlenen kursa toplamda 24 kursiyer katılım gösterdi. Kursiyerlerin iki gruba ayrılmasıyla, birer hafta şeklinde düzenlenen eğitim kahve severlerden yoğun ilgi gördü. Katıldıkları eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerler barista sertifikalarını aldılar.

kurs-1.jpg

Günümüzde kahve sektörünün giderek yaygınlaşması ve bu alanda istihdama duyulan ihtiyacın da artmasıyla barista eğitimi vererek kahve yapımına ilgi duyan vatandaşları sertifikalı bir şekilde iş hayatına kazandırmak istediklerini aktaran eğitmen Aysun Kandemir; “İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası ve Selçuk Belediyesi iş birliğiyle düzenlediğimiz eğitimimizin asıl amacı istihdam. Çünkü şu anda kafelerimizde genellikle sertifikalı olan baristalar işe alınıyor. Eğitimlerimiz şu an mobil araçta yapılıyor." diyerek kursa katılanlara teşekkürlerini sundu.

kurs-2.jpg

Kursiyerler ise kurslar için teşekkürlerini sunarken kursta temel ve doğru bilgileri edindiklerini ifade ettiler. Kurs kapsamında barista sertifikasını alan kursiyerler doğru kahve hazırlama teknikleri ve hazırlama yöntemlerini öğrenmiş oldular.

Kaynak:Haber Kaynağı